Kantor, kantory wymiany walut Brzeg Dolny

Na prawym brzegu Odry położone jest dolnośląskie miasto Brzeg Dolny. Położenie dawnej osady nad brzegiem rzeki z pewnością miało swoje przełożenie na jej nazewnictwo. Niewątpliwie miało również wpływ na zajęcie ówczesnych mieszkańców, którzy trudnili się głównie rybołówstwem oraz flisactwem. Przełomowy dla Brzegu był wiek XVII, kiedy to za sprawą Georga Abrahama von Dyherna zostały osadzie nadane prawa miejskie i prawo do używania herbu przedstawiającego św. Jerzego na koniu, który włócznią zabija czerwonego smoka. Od tego momentu miasto zaczęło się coraz bardziej rozwijać. Otwarto drukarnię, powstały rurociągi, łaźnia, szkoła cmentarz.

Co obecnie możemy zobaczyć w Brzegu Dolnym? Przede wszystkim pałac rodziny von Saurma-Hoym, za panowania których miasto przeżyło ponowne ożywienie w XVIII w. Znajduje się tutaj również pomnik ofiar filii obozu Gross-Rosen znajdujący się przy zakładach chemicznych Rokita.

Spacerując po rynku z pewnością natkniemy się na wiele kawiarenek i lokali gastronomicznych, w których można odpocząć po całym dniu. Planując z Brzegu Dolnego dłuższą, zagraniczną podróż, warto rozejrzeć się za kantorami Brzeg Dolny. Odnalezienie ich będzie banalnie proste z naszą bazą, gdzie zebraliśmy adresy wszystkich kantorów w Brzegu Dolnym.

Kantor, ulica, miasto
Hertman Zenon. Kantor wymiany walut, Tęczowa 12a lok. 6, Brzeg Dolny
Kantor wymiany walut, al. Jerozolimskie 33, Brzeg Dolny

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy