Kantor, kantory wymiany walut Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Miasto leży w Rowie Górnej Nysy, przy ujściu Bystrzycy do Nysy Kłodzkiej. Jedno z najważniejszych miast historycznej krainy zwanej ziemią kłodzką. Stare miasto znajduje się w wąskiej ostrodze pomiędzy dwiema przepływającymi przez miasto rzekami. Nazwa miejscowości nawiązuje do położenia na bystrą wodą, stąd Bystrzyca, a nazwa Kłodzka pochodzi od Kotliny Kłodzkiej. Symbolem miasta jest herb przedstawiający lwa ze złota koroną na głowie, złotymi pazurami i otwartym dziobem umieszczony na czerwonym tle. Wśród zabytków znajdziemy tutaj gotycki kościół pw. św. Michała Archanioła z XIII wieku, fragmenty murów obronnych z XIV wieku, pozostałości po wieży warownej z XIV wieku, XIX wieczny ratusz czy kolumna Trójcy Świętej. Bystrzyca Kłodzka jest ośrodkiem przemysłu drzewnego, papierniczego, zapałczanego i spożywczego.

W miasteczku znajdują się także kantory Bystrzyca Kłodzka, w których możemy dokonać wymiany walut. Fakt również, że miasto znajduje się w bliskim sąsiedztwie granicy z Czechami powoduje, że nasi sąsiedzi również chętnie odwiedzają kantory w Bystrzycy Kłodzkiej.

Kantor, ulica, miasto
Pojasek Elżbieta. Kantor wymiany walut, Okrzei 10, Bystrzyca Kłodzka
Szergawiński Grzegorz. Kantor, Okrzei 15, Bystrzyca Kłodzka

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy