Kantor, kantory wymiany walut Strzegom

W powiecie świdnickim, w województwie dolnośląskim, znajdziemy miasto Strzegom. Jest to wielki ośrodek kamieniarski, który słynie z wydobycia granitu strzegomskiego. Minerał ten jest używany w całej Polsce. Na jego bazie zbudowany został Pomnik Bohaterów Westerplatte w Gdańsku czy pomnik na polach Grunwaldu.

Nazwa miasta według historyków wzięła się od słowa „strzec”, a historia powstania sięga XIII wieku. Miasto Ma swój charakter i posiada wiele ciekawych zabytków. Zwiedzić możemy mury obronne z XIV wieku, bramę Ptasią, wieżę ratuszową, zespół klasztorny karmelitów czy młyn wodny. Znajduje się tu też wile obiektów sakralnych z przepiękny ołtarzami na czele z bazyliką pw. św ap. Piotra i Pawła z XIV wieku. W mieście zlokalizowane są trzy dworce kolejowe, Strzegom Miasto, stacja Strzegom i Grabinia Śląska. Strzegom to także Strzegomskie Centrum Kultury, które prowadzi zajęcia z zakresu tańca, plastyki, muzyki, teatru, itp.

W Strzegomiu znajdziemy kilkanaście kantorów Strzegom. Okoliczni mieszkańcy podróżując w kierunku granicy z Niemcami mogą dokonać w nich wymiany waluty. Kursy z pewnością będą na bardzo korzystnym poziomie, więc możemy liczyć na dobrą transakcję. Zestawienie kantorów w Strzegomiu prezentujemy na naszej stronie wraz z danymi do kontaktu i godzinami otwarcia.

Kantor, ulica, miasto
Szulc Monika. Kantor wymiany walut, Rynek 16, Strzegom
Walczak Roman. Kantor wymiany walut, Rynek 2 lok. 7, Strzegom

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy