Kantor, kantory wymiany walut Trzebnica

Nazwa miasta Trzebnica prawdopodobnie pochodzi od słowa „trzebić”, co oznacza „karczować las”. Osada bowiem powstała w miejscu wykarczowanego lasu. Odnośnie toponimii nazwy istnieje jednak wiele teorii. Z ciekawostek historycznych dotyczących miasta Trzebnica, należy wspomnieć, że to właśnie tutaj zostało odnalezione najstarsze obozowisko ludzkie.

Pierwsze wzmianki o mieście pojawiają się w roku 1138, kiedy został tutaj ufundowany kościół i klasztor przez Henryka Brodatego. Kościół i klasztor zachowały się do dnia dzisiejszego i zostały wpisane na listę zabytków. Poza tym w mieście znajduje się zabytkowy pałacyk, dawny hotel „Zdrój Jadwigi” oraz między innymi zespół pensjonatu, w skład którego wchodzi park, wozownia, a także studnia.

Zagranicznych turystów uspokajamy. Na terenie Trzebnicy znajdują się kantory Trzebnica, w których można bez problemu dokonać wymiany walut. Spis kantorów w Trzebnicy, został podany na naszej stronie internetowej z aktualną lokalizacją. Znajdują się na niej również informacje dotyczące godzin otwarcia a także telefon kontaktowy.

Kantor, ulica, miasto
Dukat. Kantor wymiany walut, Daszyńskiego 18, Trzebnica

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa dolnośląskiego: Kantory Wrocław, Kantory Wałbrzych, Kantory Legnica, Kantory Jelenia Góra, Kantory Lubin, Kantory Głogów, Kantory Świdnica

 

Polecamy