Kantor, kantory wymiany walut Wąbrzeźno

Miasto Wąbrzeźno położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, pomiędzy trzema jeziorami – Sicieńskim, Zamkowym i Frydek. Istnieje kilka hipotez dotyczących pochodzenia nazwy miasta. Jedni twierdzą, że pochodzi od słów „w brzeziu”, inni od „w brzegach”.

Wąbrzeźno owocuje w wiele zabytków. Na uwagę zasługują ruiny zamku na Górze Zamkowej, neogotycki ratusz wzniesiony z czerwonej cegły, który jest kopią ratusza w Kilonii, a także Pomnik Żołnierza Polskiego, pastorówka, budynek sądu czy gmach poczty. Znajduje się tutaj również rodzinny dom noblisty Walthera Nernsta. Niegdyś po mieście kursowała Wąbrzeska Kolejka Powiatowa, która łączyła stację Wąbrzeźno Miasto oraz dworzec główny. Niestety w 1990 r. zakończyła swój bieg.

Jeżeli poszukujecie na terenie miasta kantorów Wąbrzeźno, to z pewnością się nie zawiedziecie. Można w nich dokonać zakupu waluty po preferencyjnej cenie. Jeżeli jednak nie do końca orientujecie się, gdzie dokładnie umiejscowione są kantory Wąbrzeźno, zapraszamy do zapoznania się z naszą bazą kantorową.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Mestwina 8, Wąbrzeźno

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa kujawsko-pomorskiego: Kantory Bydgoszcz, Kantory Toruń, Kantory Włocławek, Kantory Grudziądz, Kantory Inowrocław, Kantory Brodnica, Kantory Świecie

 

Polecamy