Kantor, kantory wymiany walut Koluszki

Koluszki jest to gmina miejsko-wiejska położona w województwie łódzkim. Przez gminę przepływa rzeka Rawka, która jest typową rzeką nizinną. Wokół rzeki powstał rezerwat, a źródła samej rzeki należą do nielicznych atrakcji turystycznych znajdujących się w tej okolicy.

Wydawać by się mogło, że o Koluszkach z czasów historycznych można powiedzieć niewiele. Okazuje się jednak, że miejscowość ma długą historię, która sięga XIV w., kiedy to pojawia się pierwsza wzmianka o Koluszkach (Coluszcovice), które zostały wpisane do Sądowych Ksiąg Brzezin. Przez miasto przechodził również bałtycko-ruski szlak handlowy, który łączył wiele ważnych miejscowości w tamtych czasach.

Na temat nazwy miasta również istnieje wiele teorii. Jedna z nich zakłada, że nazwa miasta pochodzi od ryby zwanej „Koluszka”. Rozwój miasta przyniósł początek XX w., kiedy to zaczęło kształtować się środowisko robotnicze, a połowę mieszkańców stanowiły rodziny kolejarskie.

Obecnie w Koluszkach możemy napić się dobrej kawy w tutejszej kawiarni oraz zjeść wyborny obiad. Nie brakuje usług takich jak kantory Koluszki, w których przed podróżą można dokonać zakupu waluty. Jeżeli poszukujecie dokładnego adresu kantorów w Koluszkach zapraszamy do naszej bazy danych.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Brzezińska 11, Koluszki
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy