Kantor, kantory wymiany walut Łask

Łask to miasto leżące w województwie łódzkim niedaleko Łodzi. Dzięki obecności drogi ekspresowej S8 obecnie miasto jest bardzo dobrze skomunikowane. Jest ono jednym z większych miast tego województwa. Nazwa miasta pochodzi od słowa łaz, miejsca lub uprawnego gruntu powstałego w wyniku wykarczowania i wypalania lasu. Łaz-sko oznacza siedlisko lub osiedle leżące na łazach.

W mieście znajduje się jednostka wojskowa, a pod miastem stacjonuje 32 baza lotnicza z 10 Eskadrą Lotnictwa Taktycznego. Zabytki w Łasku to głównie obiekty sakralne z kościołem kolegiackim Nawiedzenia NMP i św. Michała Archanioła zbudowany w stylu późnogotyckim. Wartym zobaczenia jest także drewniany kościół św. Ducha w barokowym stylu.

W granicach miasta znajdziemy liczne formy ochrony przyrody. Łask to Obszar Chronionego Krajobrazu Dolina Środkowej Grabi, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Dolina Grabi” oraz Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Kolumna-Las”. Spacerując po parku miejskim im. Rodu Łaskich na uwagę zasługuje 10 drzew będących pomnikami przyrody. Najokazalszym jest wiąz szypułkowy o obwodzie 594 cm i wysokości 28 m (2013), rosnący na granicy parku. Wiek drzewa szacuje się na 250–300 lat.

W mieście znajduje się kilka kantorów Łask, gdzie możemy dokonać transakcji wymiany walut. W naszej bazie zaprezentowaliśmy precyzyjną lokalizacje poszczególnych kantorów w Łasku. Zapraszamy do korzystania!

Kantor, ulica, miasto
Furmański Krzysztof. Kantor wymiany walut, 9-go Maja 16, Łask
Oskar. Kantor wymiany walut. Bilecka A., Narutowicza 14, Łask
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy