Kantor, kantory wymiany walut Pabianice

Pabianice to drugie po Łodzi miasto słynące niegdyś z przemysłu włókienniczego. Początkowo miasto było wsią przynależną do Łodzi, jednak w średniowieczu zostały mu nadane prawa miasta. Obecnie Pabianice przeżywają swoją drugą młodość dzięki renowacji starych, pofabrycznych budynków. Miasto słynie także z przemysłu lekkiego. Znajduje się tutaj fabryka żarówek Philips, zakłady mięsne Pamso czy zakład farmaceutyczny Polfa. Pabianice są dobrze skomunikowane z Łodzią między innymi dzięki linii tramwajowej łączącej oba miasta.

Będąc w Pabianicach warto zwiedzić stare zabytkowe kościoły i pobliskie parki, które w okresie wiosennym zachwycają swoją florą. W czasie II wojny światowej Pabianice zostały niemalże zniszczone. Dopiero okres powojenny przyniósł miastu odbudowę i ponowne zasiedlanie się ludności.

Miasto przed wojną głównie zamieszkiwali Niemcy i Żydzi oraz pracownicy tutejszych fabryk, co miało wpływ na tutejszą architekturę. Obecnie mieszkają tu głównie Polacy, a Pabianice stają się miejscem, które chętnie odwiedzają turyści podróżujący do Łodzi. W związku z tym w Pabianicach można znaleźć punkty wymiany walut – kantory Pabianice. Turyści odwiedzający miasto z łatwością wymienią swoją walutę na złotówki. Z pewnością gotówka przyda się w sklepach i restauracjach. Jeżeli jednak nie wiecie, gdzie zlokalizowane są kantory w Pabianicach serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza bazą danych.

Kantor, ulica, miasto
Anders Teresa. Kantor wymiany walut, gen. Kazimierza Pułaskiego 1, Pabianice
Kantor wymiany walut, Zamkowa 27, Pabianice
Kudrzycki Zbigniew. Kantor wymiany walut, gen. Kazimierza Pułaskiego 4, Pabianice
Oskar. Kantor wymiany walut. Bilecka A., gen. Kazimierza Pułaskiego 2, Pabianice
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy