Kantor, kantory wymiany walut Pabianice

Pabianice to drugie po Łodzi miasto słynące niegdyś z przemysłu włókienniczego. Początkowo miasto było wsią przynależną do Łodzi, jednak w średniowieczu zostały mu nadane prawa miasta. Obecnie Pabianice przeżywają swoją drugą młodość dzięki renowacji starych, pofabrycznych budynków. Miasto słynie także z przemysłu lekkiego. Znajduje się tutaj fabryka żarówek Philips, zakłady mięsne Pamso czy zakład farmaceutyczny Polfa. Pabianice są dobrze skomunikowane z Łodzią między innymi dzięki linii tramwajowej łączącej oba miasta.

Będąc w Pabianicach warto zwiedzić stare zabytkowe kościoły i pobliskie parki, które w okresie wiosennym zachwycają swoją florą. W czasie II wojny światowej Pabianice zostały niemalże zniszczone. Dopiero okres powojenny przyniósł miastu odbudowę i ponowne zasiedlanie się ludności.

Miasto przed wojną głównie zamieszkiwali Niemcy i Żydzi oraz pracownicy tutejszych fabryk, co miało wpływ na tutejszą architekturę. Obecnie mieszkają tu głównie Polacy, a Pabianice stają się miejscem, które chętnie odwiedzają turyści podróżujący do Łodzi. W związku z tym w Pabianicach można znaleźć punkty wymiany walut – kantory Pabianice. Turyści odwiedzający miasto z łatwością wymienią swoją walutę na złotówki. Z pewnością gotówka przyda się w sklepach i restauracjach. Jeżeli jednak nie wiecie, gdzie zlokalizowane są kantory w Pabianicach serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza bazą danych.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Anders Teresa. Kantor wymiany walut gen. Kazimierza Pułaskiego 1 Pabianice
Kantor wymiany walut Zamkowa 27 Pabianice
Kudrzycki Zbigniew. Kantor wymiany walut gen. Kazimierza Pułaskiego 4 Pabianice
Oskar. Kantor wymiany walut. Bilecka A. gen. Kazimierza Pułaskiego 2 Pabianice
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy