Kantor, kantory wymiany walut Piotrków Trybunalski

Piotrków Trybunalski to niewielkie miasto leżące w województwie łódzkim z bogatą historią. Znajduje się tam Zamek Królewski, który był odwiedzany przez króla Zygmunta I Starego.

Nazwa miasta wywodzi się od założyciela Piotra Dunina zwanego Włostowicem. Miasto jest również uważane za kolebkę parlamentaryzmu oraz demokracji ze względu na ostateczne ustalenie kształtu parlamentu polskiego z podziałem na Izby Senacką i Poselską, dzięki czemu w XV w. Piotrków Trybunalski był uznawany za polityczną stolicę królestwa.

Jest to typowe miasto z klasycznym kwadratowym rynkiem pośrodku, którego znajdował się w dawnych czasach ratusz. Niestety ratusz spłonął i obecnie rynek przypomina skwer – miejsce spotkań tutejszych mieszkańców. Miasto ma także swoje historie filmowe. Kręcono tutaj film „Va Bank” i „Jakub Kłamca”. Piotrków Trybunalski to także miasto artystów i celebrytów. Pochodzi z niego m.in. Anita Lipnicka. Goszcząc w mieście warto odwiedzić pobliskie atrakcje znajdujące się w obrębie 20 km – przepiękny kościół Cystersów w Sulejowie oraz Zalew Sulejowski będący bogactwem fauny i flory regionu łódzkiego. Sława Piotrkowa przyciąga do miasta zagranicznych podróżnych.

Atrakcja turystyczną niewątpliwie są trzy wozy tramwajowe, które są upamiętnieniem funkcjonowania w mieście komunikacji tramwajowej. Poza tym mnogość takich festiwali jak: Krokus Jazz Festiwal, „Zoom Zbliżenia” lub „Silesia sonans” nie pozwalają nudzić się w tym mieście.

Aby ułatwić wszystkim odnalezienie Kantorów w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zapraszamy do skorzystania z przygotowania przez nas bazy. Znajdziecie w niej informacje nie tylko o ilości tego typu placówek w mieście, ale również informacje dotyczące godzin otwarcia i co najważniejsze adresów. Stacjonarne kantory Piotrków Trybunalski to również doskonała alternatywa do internetowej wymiany walut.

Kantor, ulica, miasto
Cent. Kantor wymiany walut, Słowackiego 24, Piotrków Trybunalski
Nowakowska-Kulbat M. Kantor wymiany walut, Sienkiewicza 11, Piotrków Trybunalski
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy