Kantor, kantory wymiany walut Radomsko

Położone na Wyżynie Przedborskiej, nad rzeką Radomką, Radomsko jest częścią województwa łódzkiego. Byłe miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego leży w południowej jego części. Podróżując w kierunku północy kraju warto zatrzymać się na chwilę w tym mieście aby poznać ludzi, kulturę oraz zabytki miasta. Niestety czasy jego świetności minęły i teraz Radomsko boryka się z widocznym wyludnianiem miasta, a szkoda gdyż ta miejscowość liczy sobie ponad XX wieków. Pierwszy raz o Radomsku usłyszano w pierwszej połowie XIII wieku. Czas ten zobowiązuje dlatego turyści zwiedzający miasto mogą liczyć na ciekawe zabytki. Znajdziemy tutaj Klasztor Franciszkanów, drewniany kościół św. Marii Magdaleny, zbudowany w stylu romantycznym Ratusz, czy choćby dworek z początków XX wieku. Na zmęczonych zwiedzaniem turystów czekają dwa parki: Solidarności i Świętojański, gdzie można na chwilę się zatrzymać i podziwiać piękno przyrody.

Radomsko to także duży ośrodek przemysłu drzewnego. Znajduje się tutaj zakład meblowy Fameg. Produkty z tej firmy cieszą się zainteresowaniem również poza granicami naszego kraju. Miasto posiada swoją własną gazetę, radio a także lokalną telewizję, co jest doskonałym źródłem reklamowania atrakcji regionu.

W Radomsku znajdziemy także kilka ośrodków kultury. Głównym ośrodkiem jest Miejski Dom Kultury, który jest organizatorem wielu spektaklów i koncertów. Osoby zachwycające się muzeami znajdą tutaj Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego, skąd dowiemy się na temat historii miasta i okolic.

Turyści z zagranicy z pewnością znajdą w mieście wiele kantorów Radomsko. Są one zlokalizowane przy głównych atrakcjach czy w centrach handlowych. Kantory w Radomsku cechują się atrakcyjnym kursem wymiany walut, więc z pewnością jest to bardziej korzystne dla przyjeżdżających tutaj turystów.

Kantor, ulica, miasto
CMC sp.j. Kantor wymiany walut, Reymonta 16, Radomsko
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy