Kantor, kantory wymiany walut Rawa Mazowiecka

Rawa Mazowiecka to miasto leżące w województwie łódzkim, nad rzeką Rawką. Przed zmianą strukturalną województw, miasto było stolicą województwa rawskiego. Na terenie miasta znajduje się rezerwat przyrody Rawka mający na celu ochronę koryta rzeki wraz z rozgałęzieniami od źródeł do ujścia.

Pierwsza informacja o mieście według historyków pochodzi z pierwszej połowy XIII wieku. Przez lata Rawa przyciągała różne ważne osobistości do miasta, co przyczyniło się do budowy zamku książąt mazowieckich, który niestety podczas licznych wojen został zburzony. Zachowała się tylko baszta, która jest otwarta dla zwiedzających. Rawa Mazowiecka słynie także z jednej z największych stacji kolejki wąskotorowej łączącej Rawę z Rogowem i Białą Rawską. W okresie letnim jest to świetna atrakcja turystyczna, którą warto zobaczyć.

Zapiski historyczne mówią również o pewnym fakcie, którym jest wizyta Napoleona Bonapartego w trakcie jednej ze swoich podróży. Na listę zabytków wpisanych jest kilka obiektów. Kompleks Starego Miasta z zabytkowymi kamienicami, zespół klasztorny augustianów czy wspomniany już zamek książąt mazowieckich.

W Rawie Mazowieckiej znajduje się kilka kantorów Rawa Mazowiecka. Jest to świetne miejsce na drodze do stolicy Polski, gdyż można wymienić walutę po korzystnym kursie. Jeżeli interesują Was adresy konkretnych kantorów w Razie Mazowieckiej, zapraszamy na naszą stronę!

Kantor, ulica, miasto
Wasilewski W. Kantor wymiany walut, Wyszyńskiego 12, Rawa Mazowiecka
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy