Kantor, kantory wymiany walut Skierniewice

Skierniewice to miasto leżące w województwie łódzkim, w połowie drogi między Warszawą a Łodzią. Według starych legend nazwa miasta pochodzi od skwierczącego kwiczoła. Miasto słynie ze swojej tradycji organizowania Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, niezmiennie od 1977 roku. Przyciąga ono wielu turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Ci, którzy już odwiedzą miasto z pewnością muszą zobaczyć tamtejsze zabytki. Skierniewice mają klasyczną topografię tynku z zachowanym po dziś dzień Ratuszem Miejskim. Spacerując uliczkami miasta możemy także zobaczyć Zespół Pałacowo-Parkowy, Dworek Modrzewiowy, Willę Kozłowskich, czy niedawno odnowiony dworzec kolejowy. Miasto promuje się hasłem stolicy nauk ogrodniczych, a to dlatego, że znajduje się w Skierniewicach Instytut Ogrodnictwa, który kształci następne pokolenia ogrodników i sadowników.

Miasto to nie tylko zabytki ale także garnizon wojskowy. Stacjonują te polskie wojsko od 1989 roku.

Skierniewice mają też bogatą historię. Znajdowało się tutaj getto za czasów II wojny światowej, a pod koniec XIX wieku szacuje się, że co drugim mieszkańcem miasta byli ludzie pochodzenia żydowskiego. Szacuje się, że miasto pochodzi z połowy XIV wieku.

Obecnie jest to dobrze rozwijająca się miejscowość, a to między innymi dzięki bliskości Łodzi i Warszawy. Dobra komunikacja przyczyniła się, iż wiele osób pracuje właśnie w tych miastach. Bliskość autostrady stało się alternatywą dla transportu kolejowego.

Turyści zagraniczni odwiedzający Skierniewice z pewnością nie muszą martwić się o zabranie ze sobą gotówki. Z łatwością znajdziemy kantor Skierniewice gdzie będzie można dokonać transakcji walutowej. Dodatkowym atutem kantorów w Skierniewicach jest fakt, że takowe są zlokalizowane także w bankach, co gwarantuje pewną wymianę.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Kantor wymiany walut Rynek 16 Skierniewice
Kantor wymiany walut C. Liska 1 Skierniewice
Omega Sp.j. Kantor Dworcowa 3n Skierniewice
Witowski Dariusz. Kantor wymiany walut Prymasowska 9 Skierniewice
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy