Kantor, kantory wymiany walut Skierniewice

Skierniewice to miasto leżące w województwie łódzkim, w połowie drogi między Warszawą a Łodzią. Według starych legend nazwa miasta pochodzi od skwierczącego kwiczoła. Miasto słynie ze swojej tradycji organizowania Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, niezmiennie od 1977 roku. Przyciąga ono wielu turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Ci, którzy już odwiedzą miasto z pewnością muszą zobaczyć tamtejsze zabytki. Skierniewice mają klasyczną topografię tynku z zachowanym po dziś dzień Ratuszem Miejskim. Spacerując uliczkami miasta możemy także zobaczyć Zespół Pałacowo-Parkowy, Dworek Modrzewiowy, Willę Kozłowskich, czy niedawno odnowiony dworzec kolejowy. Miasto promuje się hasłem stolicy nauk ogrodniczych, a to dlatego, że znajduje się w Skierniewicach Instytut Ogrodnictwa, który kształci następne pokolenia ogrodników i sadowników.

Miasto to nie tylko zabytki ale także garnizon wojskowy. Stacjonują te polskie wojsko od 1989 roku.

Skierniewice mają też bogatą historię. Znajdowało się tutaj getto za czasów II wojny światowej, a pod koniec XIX wieku szacuje się, że co drugim mieszkańcem miasta byli ludzie pochodzenia żydowskiego. Szacuje się, że miasto pochodzi z połowy XIV wieku.

Obecnie jest to dobrze rozwijająca się miejscowość, a to między innymi dzięki bliskości Łodzi i Warszawy. Dobra komunikacja przyczyniła się, iż wiele osób pracuje właśnie w tych miastach. Bliskość autostrady stało się alternatywą dla transportu kolejowego.

Turyści zagraniczni odwiedzający Skierniewice z pewnością nie muszą martwić się o zabranie ze sobą gotówki. Z łatwością znajdziemy kantor Skierniewice gdzie będzie można dokonać transakcji walutowej. Dodatkowym atutem kantorów w Skierniewicach jest fakt, że takowe są zlokalizowane także w bankach, co gwarantuje pewną wymianę.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Rynek 16, Skierniewice
Kantor wymiany walut, C. Liska 1, Skierniewice
Omega Sp.j. Kantor, Dworcowa 3n, Skierniewice
Witowski Dariusz. Kantor wymiany walut, Prymasowska 9, Skierniewice
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy