Kantor, kantory wymiany walut Zduńska Wola

Nad Zduńską Wolą swój patronat sprawuje Święty Maksymilian Maria Kolbe, który tutaj się urodził i tutaj został ochrzczony. Tym samym, w dniu 10 października, dniu kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbego obchodzi się Święto Miasta Zduńskiej Woli, natomiast w miejscu, gdzie Święty się urodził powstało Muzeum – Dom urodzenia Św. Maksymiliana Kolbe.

Miasto Zduńska Wola znajduje się w centralnej Polsce, w miejscu, gdzie krzyżują się szlaki komunikacyjne drogowe i kolejowe – droga ekspresowa S8 oraz linia kolejowa Warszawa – Łódź – Wrocław i Śląsk – Gdynia. Dzięki dogodnym połączeniom, miasto ma dogodne położenie zarówno geograficzne jak i logistyczne, które chętnie jest wykorzystywane przez nowych inwestorów.

Niezaprzeczalnie na uwagę zasługuje przyroda malująca krajobraz Zduńskiej Woli, która sprawia, że w oczach turysty jawi się jako zielone miasto. Będąc tutaj koniecznie należy przejść się po Parku Miejskim, niegdyś będącym prywatnym ogrodem właściciela przyległego browaru – Zenona Anstadta, który był wzorowany na łódzkim Helenowie, a dbali o niego ogrodnicy z samej Szwajcarii.  Tutaj znajduje się zabytkowy wiąz polny mający 590 cm obwodu i według legendy miał pod nim odpoczywać sam Napoleon Bonaparte. Przy zbiorniku wodnym Kępina znajduje się Las Paprocki będący największym kompleksem leśnym znajdującym się w granicach miasta.

Po leśnych wycieczkach wszystkich turystów zapraszają ulokowane w centrum miasta knajpki i restauracje, które kuszą pysznym jedzeniem. Zanim jednak turyści zagraniczni skorzystają z bogatego menu, niezbędne będzie wymienienie pieniędzy w kantorach w Zduńskiej Woli. Konkretne adresy poszczególnych kantorów Zduńska Wola znajdziecie na naszej stronie. Zapraszamy!

Kantor, ulica, miasto
Cent. Kantor wymiany walut, Królewska 4, Zduńska Wola
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy