Kantor, kantory wymiany walut Zgierz

„Jeż ze Zgierza” to symbol i hasło zachęcające turystów do odwiedzania miasta. Jego figura trzymająca w łapkach herb Zgierza znajduje się opodal Urzędu Miasta. Ciekawostką jest fakt, że zgierski jeż jest również postacią jednej z bajek Wandy Chotomskiej pt.: „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Turystów, którzy lubują się w oglądaniu pomników i rzeźb z pewnością przyciągnie do miasta Coroczny Plener Rzeźby Monumentalnej w Zgierzu, który ma miejsce w maju. Jest to impreza na skalę Europejską, więc nie brakuje przy jej okazji zagranicznych turystów i artystów.

Rzeźba, malarstwo, fotografia czy grafika to dziedziny sztuki, które mają w Zgierzu bardzo wielu zwolenników. Miasto jest otwarte na artystów i wspiera wiele inicjatyw związanych ze sztuką i kulturą. Rokrocznie odbywa się tutaj Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej „Zderzak” oraz Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”, a także Dni Zgierza oraz Święto Ulicy Długiej, głównej i najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta.

Z myślą o zagranicznych podróżnych powstała nasza baza danych przedstawiająca kantory w Zgierzu wraz z danymi teleadresowymi ułatwiającymi odnalezienie poszczególnych kantorów Zgierz w mieście.

Kantor, ulica, miasto
Cent. Kantor wymiany walut, Powstańców Śląskich 1e, Zgierz
Jabłoński Robert. Kantor wymiany walut, Powstańców Śląskich 1e, Zgierz
Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa łódzkiego: Kantory Łódź, Kantory Piotrków Trybunalski, Kantory Pabianice, Kantory Tomaszów Mazowiecki, Kantory Bełchatów, Kantory Zgierz, Kantory Skierniewice

 

Polecamy