Kantor, kantory wymiany walut Chełm

W Chełmie stykają się trzy kultury: polska, ruska i żydowska. Prawdopodobnie nazwa miasta pochodzi od starosłowiańskiego wyrazu „cholm”, które oznacza wzgórze, które dotyczy Góry Chełmskiej będącego centralnym wzniesieniem Chełma.

Chełm znajduje się w bliskiej odległości od granicy z Ukrainą oraz Białorusią i leży na trasie łączącej Polskę i Ukrainę. Z powodu pozostawania pod zaborami, Chełm jest również punktem sentymentalnych podróży naszych wschodnich sąsiadów, którzy bardzo często w tych regionach mają swoje dalekie i bliskie rodziny. Bliskość wschodniej granicy sprawia, że Chełm to również ważny węzeł drogowy, kolejowy oraz autobusowy. Komunikacja autobusowa odgrywa w miejscowym transporcie dużą rolę, ponieważ łączy miasto z niemalże całą Polską.

Turystom, którzy przyjeżdżają tutaj z całego kraju z pewnością przypadną do gustu podziemia kredowe „Labirynt” wraz z Muzeum Kopalni Kredy. Miasto przecinają również trzy szlaki turystyczne, dzięki którym zatracimy się w krajobrazie ziemi chełmskiej. W „Kumowej Dolinie”, tutejszym lesie, odnajdziemy również sprawnościową ścieżkę rowerową, a dla osób wolących spokojniejsze atrakcje ścieżkę zdrowia w lesie „Borek”.

Tak czy inaczej warto przyjechać do Chełma. Zagranicznym turystom przypominamy, że w mieście mieszczą się kantory Chełm, w których wymienią swoją walutę na złotówki. Całkowitą rozpiskę kantorów w Chełmie znajdziecie również na naszej stronie internetowej, a w niej również informacje dotyczącą godzin otwarcia każdego punktu.

Kantor, ulica, miasto
Kantor, Lwowska 11, Chełm
Kantor, Lubelska 48, Chełm
Kiecana R. Kantor wymiany walut, Hutnicza 30, Chełm
Krzysztof Wilkosz PHU Korona, Rampa Brzeska 73, Chełm
Martyniuk Zbigniew, Krańcowa 4A, Chełm
Mir-Mar. Kantor wymiany walut Western Union, ks. Popiełuszki 9, Chełm
PW „RELAX” Korzeniewska Aneta, Hutnicza 3, Chełm
Tulikowski Ryszard. Kantor, ks. Popiełuszki 9, Chełm
Tymicki Adam. Kantor wymiany walut, al. Armii Krajowej 12, Chełm

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubelskiego: Kantory Lublin, Kantory Zamość, Kantory Chełm, Kantory Biała Podlaska, Kantory Puławy, Kantory Świdnik, Kantory Kraśnik

 

Polecamy