Kantor, kantory wymiany walut Krasnystaw

Herbem Krasnegostawu jest błękitna tarcza, na której znajdują się dwa złote karpie. „Złote Karpie” to również honorowe wyróżnienie, które nadawane jest przez Miasto Krasnystaw osobom mającym szczególne dokonania wpływające na rozwój miasta.

W czasach historycznych miasto położone było na trakcie handlowym, który ciągnął się z Pomorza przez Lublin aż po Lwów. Ten szlak handlowy znacznie przyczynił się do rozwoju miasta, które już niedługo potem stało się ośrodkiem handlu zbożem i rzemiosła. Obecnie turyści w Krasnystawie mogą obejrzeć wiele interesujących zabytków. Wiele z nich będzie należało do spuścizny sakralnej tak jak kościół św. Franciszka Ksawerego czy jezuickie kolegium z 1720 r., a także pałac biskupi, kościół Trójcy Przenajświętszej, synagoga i cmentarz żydowski. Warto wspomnieć o nieistniejącym XIV-wiecznym zamku w Krasnystawie, w miejscu którego znajduje się stanowisko archeologiczne.

Rokrocznie Krasnystaw zaprasza miłośników piwa na Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”. Poza wydźwiękiem ogólnopolskim, święto piwa przyciąga również zagranicznych smakoszy tego trunku. Muszą oni jednak pamiętać, aby przed świętowaniem wymienić walutę w kantorach w Krasnystawie, tak, aby bez przeszkód móc cieszyć się towarzyszącymi atrakcjami.

 

Kantor, ulica, miasto
Euro. Kantor wymiany walut. G.Dziura, Poniatowskiego 6, Krasnystaw
Profesja Sp. z o.o., Piłsudskiego 30 lok. 1, Krasnystaw

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubelskiego: Kantory Lublin, Kantory Zamość, Kantory Chełm, Kantory Biała Podlaska, Kantory Puławy, Kantory Świdnik, Kantory Kraśnik

 

Polecamy