Kantor, kantory wymiany walut Łęczna

Łęczna jest to miasto położone na Wyżynie Lubelskiej pomiędzy dwoma rzekami: Wieprzą i Świnką. Przywitają nas tutaj lekko faliste równiny, łąki, torfowiska. Znajduje się tutaj Nadwieprzański Park Krajobrazowy i Pojezierze Łęczycko-Włodawskie, które dostarcza amatorom przyrody spokoju i ciszy. Podziwianie natury można tutaj połączyć z aktywnym wypoczynkiem na tutejszych szlakach rowerowych, których zostało wyznaczonych ponad 150 kilometrów.

O mieście opowiada wiele legend. Wśród nich jedna mocno związana jest z herbem Łęcznej, w której na czerwonym tle mieści się dzik. Ów dzik ucierpiał w czasie wypłaszania z pobliskich lasów uciążliwych wilków. Został przez mieszkańców miasta opatrzony i uleczony. Pewnego dnia, gdy wybuchł pożar, dzik kwiczał tak głośno, że obudził swoich gospodarzy i innych mieszkańców. I tak zasłużył na zaszczytne miejsce w herbie miasta.

Legendę o dziku i inne opowieści o mieście poznacie studiując jego historię oraz zwiedzając miasto. Zagraniczni turyści mogą zakupić przewodniki w języku obcym oraz wymienić walutę w pobliskim kantorze w Łęcznej. Aby jednak nie musieli szukać daleko, na naszej stronie internetowej znajduje się pełny spis kantorów Łęczna oraz godziny w jakich pracują.

Kantor, ulica, miasto
Nowak. Kantor, Chełmska 29, Łęczna

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubelskiego: Kantory Lublin, Kantory Zamość, Kantory Chełm, Kantory Biała Podlaska, Kantory Puławy, Kantory Świdnik, Kantory Kraśnik

 

Polecamy