Kantor, kantory wymiany walut Puławy

Miasto Puławy powstały z niewielkiej osady handlowo-rybackiej położonej nad Wisłą, a powstanie samej nazwy nie jest do końca jasne. Istnieje kilka teorii, z których jedna powołuje się „pulwy” – nadwiślańskie łęgi, a druga na „pławy” oznaczające przeprawianie się przez wodę.

Obecnie Puławy to kopalnia zabytków. Znajdziemy tutaj poza pałacem Czartoryskich, którzy odbudowali miasto także, Świątynię Sybilli, Pałac Marynki, Domek Grecki, Altanę Chińską, Bramę Rzymską, kościoły: pw. św. Józefa i pw. Wniebowzięcia NMP czy wieżę ciśnień. Budowle charakteryzują różne okresy i gusta, które odbiły się na architekturze miasta. W mieście wije się ścieżka zwana Diabelskie Schody czy też Schody Serpentynowe, gdyż niczym serpentyna ciągną się po tarasach rampowych, które powstały, aby zabezpieczyć obsuwającą się skarpę.

Do grona miejsc tajemniczych z pewnością należą tutejsze groty. Najbardziej znana znajduje się w parku puławskim i wiąże się z nią historia pustelnika, który został zatrudniony do tej roli przez księżną Izabelę. W tym samym parku odnajdziemy również Sarkofag z kararyjskiego marmuru na wzór nagrobka Scypiona, który ma upamiętniać Augusta i Zofię Czartoryskich.

Wśród tak wielu puławskich atrakcji, nie może zabraknąć kantorów Puławy, w których przyjezdni goście będą mogli dokonać wymiany waluty i rozkoszować się historią i ciekawostkami miasta. Kantory w Puławach znalazły się również w naszym zestawieniu, aby ułatwić wszystkim turystom znalezienie adresu i numeru telefonu do tych punktów.

Kantor, ulica, miasto
Exchange Group. Kantor. Krawczyk A., Lubelska 2, Puławy
Kantor wymiany walut, Partyzantów 6, Puławy
Kantor wymiany walut, Lubelska 1, Puławy
Zenon Majewski, Lubelska 1, Puławy

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubelskiego: Kantory Lublin, Kantory Zamość, Kantory Chełm, Kantory Biała Podlaska, Kantory Puławy, Kantory Świdnik, Kantory Kraśnik

 

Polecamy