Kantor, kantory wymiany walut Tomaszów Lubelski

Miasto Tomaszów Lubelski położone jest nad rzeką Sołokiją, na roztoczu Środkowym. Początki miasta sięgają czasów Jana Zamojskiego, z którego inicjatywy osada, która przekształciła się w późniejszych czasach w miasto, zyskała swoją nazwę na cześć jego syna Tomasza. Wzrost znaczenia Tomaszów Lubelski zawdzięcza przebiegającym szlakowi handlowemu, który łączył centrum kraju z południowo-wschodnimi granicami.

Tomaszów Lubelski nie uchronił się przed wojnami ze Szwedami i wojskami Chmielnickiego, nie udało się ominąć epidemii, rozbiorów czy pożarów. Mimo to, do dnia dzisiejszego możemy podziwiać interesujący układ urbanistyczny miasta. Drewnianą „Herbaciarnię”, budynki sakralne takie jak: kościół pw. Zwiastowania NMP, Cerkiew prawosławną pw. św. Mikołaja oraz dwie synagogi. Różnorodność obiektów sakralnych daje nam istotną informację jakie wyznania i kultury przeplatały się w tym mieście.

Turyści mają tutaj zagwarantowany udany pobyt. Nie tylko mogą oglądać zachowane zabytki, ale również cieszyć oko zielenią rezerwatów przyrody „Piekiełko” oraz „Biała Góra”. W mieście na zgłodniałych turystów czekają lokale z regionalnymi specjałami, hotele, bankomaty oraz kantory Tomaszów Lubelski. Aby odnaleźć te ostatnie warto zajrzeć na zestawienie kantorów w Tomaszowie Lubelskim, które przygotowaliśmy z myślą o mieszkańcach i turystach.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Rolnicza 18, Tomaszów Lubelski
Kantor wymiany walut, Lwowska 32, Tomaszów Lubelski
Miedziak Jerzy. Kantor wymiany walut, Zamojska 10a, Tomaszów Lubelski
Sobański R. Kantor wymiany walut, Kościuszki 10, Tomaszów Lubelski
Sobański Robert. Kantor wymiany walut, Rynek 6, Tomaszów Lubelski
Wasyl Lucyna. Kantor wymiany walut, Lwowska 126, Tomaszów Lubelski
Woś Marian. Kantor wymiany walut, Traugutta 2, Tomaszów Lubelski

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubelskiego: Kantory Lublin, Kantory Zamość, Kantory Chełm, Kantory Biała Podlaska, Kantory Puławy, Kantory Świdnik, Kantory Kraśnik

 

Polecamy