Kantor, kantory wymiany walut Zamość

Zamość nazywany jest „perłą renesansu”, a wszystko to za sprawą architektury Starego Miasta, które w latach dziewięćdziesiątych zostało wpisane na Listę Światowego UNESCO. To właśnie na Starym Rynku znajduje się najwięcej zabytków godnych zobaczenia.

Na planach miasta ukazuje nam się regularny rynek z ratuszem. Spacerując po nim nie umkną naszej uwadze kamienice ormiańskie oraz pozostałości z umocnień obronnych. Rynek zwany Wielkim, to nie jedyne tego typu miejsce w Zamościu. Znajdziemy tutaj również Rynek Solny oraz Rynek Wodny, które miały być organami wewnętrznymi miasta, natomiast ulica Grodzka, która prowadzi do Rynku Wielkiego, miała stanowić kręgosłup. Za ręce i nogi miały uchodzić bastiony.

Do zabytków wartych uwagi niewątpliwie należą Pałac Zamoyskich, Biblioteka Akademii Zamojskiej oraz katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Rozpoczynając zwiedzanie Zamościa najlepiej zacząć je od stacji kolejowej, gdzie swój bieg zaczyna również Szlak Turystyczny im. Władysławy Podobińskiej.

W mieście każdego roku odbywa się wiele festiwali i imprez masowych, które zachęcają zagranicznych turystów do odwiedzania miasta. Szczególnie z myślą o nich powstały kantory w Zamościu. Nie znając jednak miasta czasami trudno znaleźć punkty wymiany walut. W takiej sytuacji zapraszamy do zapoznania się z nasza bazą kantorów Zamość.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Bożena Jolanta Woś – Kantor Wymiany Walut Lwowska 56 Zamość
Kantor wymiany walut Łukasińskiego 5a Zamość
Kantor wymiany walut Reja 21 Zamość
Kantor wymiany walut Partyzantów 102 Zamość
Kantor wymiany walut prym. Wyszyńskiego 1 Zamość
Kantor wymiany walut Przemysłowa 10 Zamość
Kęsik Monika Reja 21 Zamość
Tobex. Kantor wymiany walut pl. Stefanidesa 1 Zamość

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubelskiego: Kantory Lublin, Kantory Zamość, Kantory Chełm, Kantory Biała Podlaska, Kantory Puławy, Kantory Świdnik, Kantory Kraśnik

 

Polecamy