Kantor, kantory wymiany walut Zamość

Zamość nazywany jest „perłą renesansu”, a wszystko to za sprawą architektury Starego Miasta, które w latach dziewięćdziesiątych zostało wpisane na Listę Światowego UNESCO. To właśnie na Starym Rynku znajduje się najwięcej zabytków godnych zobaczenia.

Na planach miasta ukazuje nam się regularny rynek z ratuszem. Spacerując po nim nie umkną naszej uwadze kamienice ormiańskie oraz pozostałości z umocnień obronnych. Rynek zwany Wielkim, to nie jedyne tego typu miejsce w Zamościu. Znajdziemy tutaj również Rynek Solny oraz Rynek Wodny, które miały być organami wewnętrznymi miasta, natomiast ulica Grodzka, która prowadzi do Rynku Wielkiego, miała stanowić kręgosłup. Za ręce i nogi miały uchodzić bastiony.

Do zabytków wartych uwagi niewątpliwie należą Pałac Zamoyskich, Biblioteka Akademii Zamojskiej oraz katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Rozpoczynając zwiedzanie Zamościa najlepiej zacząć je od stacji kolejowej, gdzie swój bieg zaczyna również Szlak Turystyczny im. Władysławy Podobińskiej.

W mieście każdego roku odbywa się wiele festiwali i imprez masowych, które zachęcają zagranicznych turystów do odwiedzania miasta. Szczególnie z myślą o nich powstały kantory w Zamościu. Nie znając jednak miasta czasami trudno znaleźć punkty wymiany walut. W takiej sytuacji zapraszamy do zapoznania się z nasza bazą kantorów Zamość.

Kantor, ulica, miasto
Bożena Jolanta Woś – Kantor Wymiany Walut, Lwowska 56, Zamość
Kantor wymiany walut, Łukasińskiego 5a, Zamość
Kantor wymiany walut, Reja 21, Zamość
Kantor wymiany walut, Partyzantów 102, Zamość
Kantor wymiany walut, prym. Wyszyńskiego 1, Zamość
Kantor wymiany walut, Przemysłowa 10, Zamość
Kęsik Monika, Reja 21, Zamość
Tobex. Kantor wymiany walut, pl. Stefanidesa 1, Zamość

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubelskiego: Kantory Lublin, Kantory Zamość, Kantory Chełm, Kantory Biała Podlaska, Kantory Puławy, Kantory Świdnik, Kantory Kraśnik

 

Polecamy