Kantor, kantory wymiany walut Gubin

Miasto Gubin znajduje się na granicy z Niemcami. Przecinają je Nysa Łużycka oraz Lubsza. Niegdyś istniało tutaj zarówno drogowe jak i kolejowe przejście graniczne.

O historii miasta dowiadujemy się po raz pierwszy w XIII w., kiedy to Gubin został zwolniony z opłat celnych za import soli. Niebawem też zyskał przywilej lokacyjny i prawa miejski, a w XIV w. rozpoczęto bicie tutejszej monety.

Zabytki Gubina przykuwają oko. Na pierwszy plan wysuwa się wieża Bramy Ostrowskiej wraz z zachodnimi fortyfikacjami, wieża Dziewicza, dekoracyjna brama przy ul. Dąbrowskiego oraz ruiny kościoła farnego. Nie zachowała się synagoga, w której miejscu stanęła upamiętniająca tablica. Zachowały się natomiast trzy krzyże pokutne, które według legendy maja upamiętniać kłótnię trzech braci o jajko.

W mieście znajduje się wiele parków, a także wyspa teatralna, jednak po dawnym teatrze nie ostało się nic. Turyści zaglądający do Gubina to głównie Niemcy. Spontanicznie odwiedzając miasto nie muszą kłopotać się z wymianą waluty, ponieważ kantory w Gubinie, zawsze stoją przed nimi otworem. Z kantorów Gubin korzysta również wielu Polaków, którzy przekraczają granicę. Dla nich powstała nasza baza teleadresowa kantorów.

Kantor, ulica, miasto
FHU Krystyna Liszak, Obrońców Pokoju , Gubin
Graczyk A. Kantor wymiany walut, Śląska 46, Gubin
Marusiak Anna. Kantor wymiany walut, Obrońców Pokoju 19, Gubin
Nazgowicz Barbara. Kantor wymiany walut, Obrońców Pokoju 17, Gubin
Poltrag Sp. z o.o. PPHU. Kantor wymiany walut, Obrońców Pokoju 21, Gubin

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubuskiego: Kantory Zielona Góra, Kantory Gorzów Wielkopolski, Kantory Nowa Sól, Kantory Żary, Kantory Żagań, Kantory Świebodzin, Kantory Międzyrzecz

 

Polecamy