Kantor, kantory wymiany walut Gubin

Miasto Gubin znajduje się na granicy z Niemcami. Przecinają je Nysa Łużycka oraz Lubsza. Niegdyś istniało tutaj zarówno drogowe jak i kolejowe przejście graniczne.

O historii miasta dowiadujemy się po raz pierwszy w XIII w., kiedy to Gubin został zwolniony z opłat celnych za import soli. Niebawem też zyskał przywilej lokacyjny i prawa miejski, a w XIV w. rozpoczęto bicie tutejszej monety.

Zabytki Gubina przykuwają oko. Na pierwszy plan wysuwa się wieża Bramy Ostrowskiej wraz z zachodnimi fortyfikacjami, wieża Dziewicza, dekoracyjna brama przy ul. Dąbrowskiego oraz ruiny kościoła farnego. Nie zachowała się synagoga, w której miejscu stanęła upamiętniająca tablica. Zachowały się natomiast trzy krzyże pokutne, które według legendy maja upamiętniać kłótnię trzech braci o jajko.

W mieście znajduje się wiele parków, a także wyspa teatralna, jednak po dawnym teatrze nie ostało się nic. Turyści zaglądający do Gubina to głównie Niemcy. Spontanicznie odwiedzając miasto nie muszą kłopotać się z wymianą waluty, ponieważ kantory w Gubinie, zawsze stoją przed nimi otworem. Z kantorów Gubin korzysta również wielu Polaków, którzy przekraczają granicę. Dla nich powstała nasza baza teleadresowa kantorów.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
FHU Krystyna Liszak Obrońców Pokoju Gubin
Graczyk A. Kantor wymiany walut Śląska 46 Gubin
Marusiak Anna. Kantor wymiany walut Obrońców Pokoju 19 Gubin
Nazgowicz Barbara. Kantor wymiany walut Obrońców Pokoju 17 Gubin
Poltrag Sp. z o.o. PPHU. Kantor wymiany walut Obrońców Pokoju 21 Gubin

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubuskiego: Kantory Zielona Góra, Kantory Gorzów Wielkopolski, Kantory Nowa Sól, Kantory Żary, Kantory Żagań, Kantory Świebodzin, Kantory Międzyrzecz

 

Polecamy