Kantor, kantory wymiany walut Skwierzyna

Skwierzyna leży przy ujściu rzeki Obry do Warty, w województwie lubuskim. Historia miasta usłana jest pożarami, które wielokrotnie je niszczyły. Pierwsze wzmianki o Skwierzynie pojawiają siew XII wieku, kiedy to miasto rozwija się z osady targowej. Wiek później miejscowość otrzymała lokacje na prawie niemieckim. Miasto również przechodziło z rąk do rąk. Zostało nawet raz sprzedane za długi przez Kazimierza Jagiellończyka. Dopiero w XVI wieku Skwierzyna uzyskała herb i swoje barwy, a także otrzymała status miasta królewskiego. Na stałe powróciła do polski w 1945 r.

Burzliwa historia spowodowała, liczne pożary i związana z nimi odbudowa miasta sprawiły, że w Skwierzynie ostało się mnóstwo zabytków. Wiele z nich to obiekty sakralne.  Spośród kościołów i cmentarzy, warto wspomnieć o srebrnej trumience z XVII wieku, wykonanej ręcznie, która zawiera relikwie św. Bonifacego Męczennika. Do zabytkowych budynków zaliczamy Dom Rzemiosła, budynek Poczty, Nadleśnictwa, a także wiele innych.

W mieście poza turystyką rozwijają się także inne usługi jak kantory Skwierzyna, które pracują praktycznie siedem dni w tygodniu. Każdy może dokonać tutaj wymiany walut i rozpocząć stąd wyprawę swojego życia po całym świecie.

Kantor, ulica, miasto
Olechnowicz Marian. Prywatna firma usługowo – handlowa, Powstańców Wielkopolskich 26, Skwierzyna

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubuskiego: Kantory Zielona Góra, Kantory Gorzów Wielkopolski, Kantory Nowa Sól, Kantory Żary, Kantory Żagań, Kantory Świebodzin, Kantory Międzyrzecz

 

Polecamy