Kantor, kantory wymiany walut Sulęcin

Nazwa miasta Sulęcin pochodzi od rodowej nazwy Sulęta. Wzmianki na ten temat pojawiły się już w XIII wieku, a w kolejnych zostały potwierdzone w Rocznikach Królestwa Polskiego. Samo miasto ukształtowało się z targowej osady. Rozwój Sulęcina przypada na okres międzywojenny, kiedy w mieści rozwijała się fabryka Elektromotoren Werke-Kaiser, która utworzyła nowe miejsca pracy. Jej właściciel, Karl Kaiser, przyczynił się do budowy obiektów użyteczności publicznej.

Teren miasta, fragmenty murów obronnych, kościół filialny pw. św. Mikołaja oraz kościół parafialny pw. św. Henryka, a także cmentarz żydowski oraz domy usytuowane przy placu Czarneckiego i ulicy Młynarskiej, to zabytki, które ostały się do naszych czasów. W centrum miasta można również odpocząć w pobliskiej kawiarni przy filiżance świeżo parzonej kawy. Opodal znajdują się kantory w Sulęcinie, których odwiedzenie może stać się początkiem podróży zagranicznej. Aby odnaleźć najbliższy kantor Sulęcin, zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziecie dokładną lokalizację.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Kościuszki 18, Sulęcin

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubuskiego: Kantory Zielona Góra, Kantory Gorzów Wielkopolski, Kantory Nowa Sól, Kantory Żary, Kantory Żagań, Kantory Świebodzin, Kantory Międzyrzecz

 

Polecamy