Kantor, kantory wymiany walut Żary

Miasto Żary jest jednym z większych ośrodków kulturalnych i gospodarczych w województwie lubuskim, które uznawane jest za stolicę Łużyc. Nazwa miasta wywodzi się od łużyckiej nazwy „Zarow” oznaczającej wypalone miejsce.

Do niedawna odbywały się tutaj największe w Europie festiwale jak np. „przystanek Woodstok” oraz koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, łącząc niezliczone rzesze ludzi z całego świata. Obecnie tereny te zostały przeznaczone pod nowe firmy gwarantując lokalnej społeczności nowe miejsca pracy.

W odległości 20-40 kilometrów od Żarów znajdują się przejścia graniczne Olsztynie, Przewozie, Łęknicy i Zasiekach. Dodatkowo w Forście znajduje się przejście kolejowe. To sprawia, że miasto jest bardzo atrakcyjne dla zagranicznych turystów, nie tylko ze względu na bliskość granicy, ale również ze względu na wiele zabytków.

Godna uwagi jest żarska porcelana, której jakość została doceniona na całym świecie ze względu na ciekawe wzornictwo i lekkość. Okresowo żarscy kolekcjonerzy organizują wystawy tej cennej porcelany jak również można ją oglądać w Gabinecie Historii Miasta.

Wraz z rozwojem turystyki mimowolnie w mieście powstało wiele kantorów Żary, w których zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni turyści mogą kupić lub sprzedać walutę. Dzięki wymianie pieniędzy w kantorach w Żarach, bez problemu każdy może rozkoszować się dobrodziejstwami ziemi łużyckiej zarówno pod względem atrakcji turystycznych oraz lokalnej kuchni.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
„CSC” Ireneusz Gozdawa – Dydyński Sp.k. Moniuszki 11 Żary
Edward Wełna P.h.u.”BASED” Wypoczynkowa 9 Żary
Fedor-Kant. Kantor wymiany walut. Fedorowicz A. Przeładunkowa 2 Żary
Gromanowski, Hakman. Kantor wymiany walut SC Rynek 30 Żary
Jerzy Spurek Kantor Wymiany Walut Chrobrego 23 lok. 2 Żary
Magda sp.j. Spurek K., E. Warmińska 8 Żary
Patrycja Hejmanowska „ALVA” Serbska 31 Żary
Rusinowska Elżbieta. Kantor wymiany walut Podchorążych 12 Żary

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa lubuskiego: Kantory Zielona Góra, Kantory Gorzów Wielkopolski, Kantory Nowa Sól, Kantory Żary, Kantory Żagań, Kantory Świebodzin, Kantory Międzyrzecz

 

Polecamy