Kantor, kantory wymiany walut Stary Sącz

Stary Sącz położony jest w województwie małopolskim. Niezwykłości jego położeniu dodaje fakt, że leży na dawnym szlaku bursztynowym. Miasto, również ze względu na swoje malownicze położenie, rozwija się pod względem kulturalnym i turystycznym. Od lat siedemdziesiątych XX wieku odbywa się tutaj cyklicznie Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej. Większość koncertów odbywa się w kościele ss. Klarysek oraz w kościele w Barcicach. Jest to impreza międzynarodowa, ponieważ spotykają się tutaj różne narodowości, m.in. z: Finlandii, Szwecji, Szwajcarii, Czech, Ukrainy, Niemiec, Francji oraz Gruzji.

Turystyka skupia się tutaj w Popradzkim Parku Krajobrazowym, który rozciąga się wokół miasta. Rozpoczyna się tutaj żółty szlak do zbocza Wielkiej Przehyby. Z ciekawostek – znajduje się tutaj ołtarz, zbudowany z okazji wizyty papieża Jana Pawła II na starosądeckich błoniach, na którym kanonizował świętą Kingę.

Owocnie zapowiada się również współpraca Starego Sącza z miastami zagranicznymi. To oraz wielokulturowość związana z Starosądeckim Festiwalem Muzyki Dawnej sprawia, że miasto bardzo często odwiedzają liczni turyści z zagranicy. Między innymi z ich powodu, powstało wiele kantorów w Starym Sączu. Mogą oni dokonać tutaj wymiany pieniędzy w dowolnym momencie. Kantory Stary Sącz są również niezbędnymi usługami dla tutejszej ludności, która również chętnie podróżuje zza granicę.

Kantor, ulica, miasto
Szczygieł Jarosław. sp.k. Kantor Wymiany Walut., Rynek 10, Stary Sącz

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa małopolskiego: Kantory Kraków, Kantory Tarnów, Kantory Nowy Sącz, Kantory Oświęcim, Kantory Chrzanów, Kantory Olkusz, Kantory Nowy Targ

 

Polecamy