Kantor, kantory wymiany walut Garwolin

Garwolin to miasto w województwie mazowieckim, przez, które przepływa rzeka Wilga. Miasto położone jest przy skrzyżowaniu dwóch dróg ekspresowych i jest siedzibą władz gminy wiejskiej Garwolin i powiatu garwolińskiego. Nazwa miasta pochodzi od słowa Garwoł. Ta niewielka miejscowość uzyskała prawa miejskie w pierwszej połowie XV wieku, natomiast ślady ludności na tym terenie pochodzą z czasów epoki żelaza.

W mieście znajdziemy kilka interesujących zabytków. Warto zobaczyć kolegiatę pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, neobarokowy kościół, park Sulbiny, zespół dworski ze starym spichlerzem, stajnie koszarowe, drewniane domy z czasów XIX wieku czy liczne kamieniczki. Z Garwolinem silnie związane jest wojsko. Mieści się tu jednostka wojskowa, w której stacjonowały: 13 Pułk Dragonów im. Generała Marszałka Polnego Hrabiego Münnicha, który został odznaczony Wojskowym Orderem Armii Imperium Rosyjskiego, 1 Pułk Strzelców Konnych Raszyńskich im. cesarza Napoleona I oraz 1 Pułk Ułanów (LWP).

W Garwolinie znajdziemy także kantory Garwolin. Ci, którzy potrzebują wymienić gotówkę mogą udać się do jednej z kilku placówek w mieście, których odnalezienie będzie znacznie łatwiejsze po zapoznaniu się z naszą bazą kantorów w Garwolinie.

Kantor, ulica, miasto
Kędzierski K. Kantor wymiany walut, Kościuszki 8, Garwolin

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa mazowieckiego: Kantory Warszawa, Kantory Radom, Kantory Płock, Kantory Siedlce, Kantory Pruszków, Kantory Legionowo, Kantory Ostrołęka

 

Polecamy