Kantor, kantory wymiany walut Gostynin

Gostynin i okolice to malownicze tereny położone nad brzegami Skrwy Lewej i Osetnicy. Dużym plusem tutejszego regionu jest niezanieczyszczone środowisko naturalne, które obfituje w wiele gatunków fauny i flory. Gostynin często nazywany jest „Zielonymi Płucami Mazowsza”, co sprawia, że bardzo chętnie odwiedzają to miasto turyści, którzy uwielbiają obcować z przyrodą. Zapewni im to Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy oraz trzy rezerwaty przyrody – Dybanka, Osetnica i Drzewce.

Atrakcyjność miasta w czasach historycznych zwiększała się dzięki położeniu Gostynina na trasie szlaku bursztynowego oraz szlaku solnego. XIV w. przyniósł miastu rozwój. Powstał tutaj zamek na usypanym sztucznie wzgórzu, który był rozbudowywany przez kolejnych właścicieli. Znaczny rozwój miasta przystopowała dopiero II wojna światowa, podczas której miasto znacznie ucierpiało.

Obecnie miasto cały czas się rozwija i ze względu na swoje położenie przyciąga znaczną ilość turystów. Z myślą o nich powstały tutaj ścieżki rowerowe. Przez Gostynin przebiega również międzynarodowy szlak rowerowy EuroVelo R2 tzw. Szlak Stolic. W centrum możemy zobaczyć klasycystyczny ratusz, który wieńczy wieża zegarowa z latarnią, wzgórze zamkowe z zamkiem, kaplicę pw. św. Jakuba Apostoła czy cerkiew pw. św. Mikołaja w Gostyninie.

W mieście nie zabrakło także kantorów Gostynin, które o każdej porze dnia są w stanie wymienić posiadana przez nas walutę. Spis placówek walutowych prezentujemy na naszej stronie internetowej.

Kantor, ulica, miasto
Auto-asysta. Adrianna Kijek, Bierzewicka 32 lok. 11/1, Gostynin

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa mazowieckiego: Kantory Warszawa, Kantory Radom, Kantory Płock, Kantory Siedlce, Kantory Pruszków, Kantory Legionowo, Kantory Ostrołęka

 

Polecamy