Kantor, kantory wymiany walut Legionowo

Na szlaku komunikacyjnym, który łączy Warszawę z Gdańskiem oraz Pojezierzem Mazurskim leży Legionowo.

Początki Legionowa sięgają XIX wieku, kiedy to hrabia August Potocki, który nazywany był Guciem, założył letnisko, które od jego przydomka zostało nazwane Gucinem. Późniejsza i obecna nazwa Legionowa wzięła się od koszar legionów rosyjskich żołnierzy stacjonujących tutaj w okresie I wojny światowej. Między innymi budynek koszar stanowi jeden z zabytków miasta, który został przeznaczony na muzeum. Do pozostałych zabytków należą zespół willowo-parkowy „Kozłówka” składający się z murowano-drewnianej willi i przepięknego parku krajobrazowego, a także Willa Orawka i Willa Bratki.

Zaledwie 7 km dzieli Legionowo od przepięknego Zalewu Zegrzyńskiego, który jest popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości. Takie miano zobowiązuje, dlatego miasto rozwija się również na płaszczyźnie kulturalnej organizując szczególnie latem kino plenerowe na rynku, Legionowo Rock Festiwal czy Festiwal Muzyki kameralnej i Organowej.

Nic więc dziwnego, że miasto w dalszym ciągu funkcjonuje jako miejscowość letniskowa dla okolicznych miejscowości. Chętnie zaglądają tutaj zagraniczni turyści, którzy jednak przed rozpoczęciem zwiedzania powinni odwiedzić kantory w Legionowie. W ten sposób będą mogli uregulować wszystkie płatności w obowiązującej walucie. Dla nich i nie tylko powstała baza kantorów Legionowo, w której zawarliśmy najpotrzebniejsze dane do zlokalizowania poszczególnych punktów.

Kantor, ulica, miasto
Sirco sp.j., Jana III Sobieskiego 35, Legionowo

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa mazowieckiego: Kantory Warszawa, Kantory Radom, Kantory Płock, Kantory Siedlce, Kantory Pruszków, Kantory Legionowo, Kantory Ostrołęka

 

Polecamy