Kantor, kantory wymiany walut Żuromin

Żuromin jest miejscowością położoną na Równinie Raciąskiej. Jako miasto pełni funkcję ośrodka administracyjnego oraz gospodarczego. Nazwa miasta prawdopodobnie pochodzi od osady powstałej w miejscu odpoczynku myśliwych, które znajdowało się opodal żerowiska zwierząt leśnych. Inna teoria podaje, że nazwa miasta miała wywodzić się od jej założyciela, a mianowicie od Żyrosława.

Niestety, zabytków w mieście nie uświadczymy za wiele. Jest to zaledwie kościół po wezwaniem Świętej Trójcy, klasztor poreformacki oraz cmentarz żydowski. Jest to zaskakujące ponieważ historia tego miasta jest dość bogata. Miasto powstało na terenach, które przed osiedleniem się ludzi były pokryte puszczą, gęstymi lasami i bagnami. Taki stan rzeczy spowodował, że tutejsze tereny doskonale nadawały się po uprawę ziemi. Od XIV w. Żuromin stał się lennem Polski za sprawą króla Kazimierza II Wielkiego, jednak po jego śmierci, ponownie zostało ono włączone do księstwa mazowieckiego.

Obecnie Żuromin jest miejscowością, w której kadzie się nacisk na edukację i szkolnictwo, a także życie kulturalne. W mieście nie brakuje różnego rodzaju usług, w tym kantorów Żuromin, w których każdy zainteresowany będzie mógł dokonać wymiany walutowej. Spis kantorów w Żurominie podaliśmy na naszej stronie internetowej wraz z niezbędnymi danymi adresowymi.

Kantor, ulica, miasto
Kowalska Izabela Kowalska Izabela – Kantor Wymiany Walut, Mławska 15, Żuromin

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa mazowieckiego: Kantory Warszawa, Kantory Radom, Kantory Płock, Kantory Siedlce, Kantory Pruszków, Kantory Legionowo, Kantory Ostrołęka

 

Polecamy