Kantor, kantory wymiany walut Żyrardów

Na krańcu województwa mazowieckiego, na trasie z Łodzi do Warszawy, usytuowane jest miasto Żyrardów. Jego położenie w centralnej Polsce, a także przecinające się tutaj liczne szlaki komunikacyjne sprawiają, że miasto nie tylko jest dobrze skomunikowane z resztą kraju, ale równie chętnie jest odwiedzane przez licznych turystów.

Powodem odwiedzin Żyrardowa może być między innymi bliskość Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, atrakcyjnego pod względem walorów przyrodniczych i turystycznych, a także Pałacu w Radziejowicach. W mieście odbiła się  kultura żydowska, ponieważ wraz z rozwojem przemysłowym miasta w latach 70. XIX w. zauważalny był duży napływ rzemieślniczej ludności żydowskiej. W efekcie w mieście istniała synagoga i szkoła żydowska. Obecnie znajduje się tu także pomnik upamiętniający żyrardowskich Żydów.

Zwiedzając Żyrardów możemy natknąć się na wiele zabytków. Najbardziej charakterystycznym jest Kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia utrzymany w stylu gotyckim. Jest to największa budowla sakralna tego typu na Mazowszu. Na uwagę zasługuje Zespół pałacowy Dittricha aktualnie przeznaczony na Muzeum Mazowsza Zachodniego.

Napływ turystów zagranicznych sprawił, że zwiększyło się zapotrzebowanie na kantory w Żyrardowie. Dogodny kurs i atrakcyjna cena, a także możliwość negocjowania oferty przemawiają do klientów chcących wymienić walutę. Kantory Żyrardów znajdziecie w naszym zestawieniu i będziecie mogli sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Okrzei 1, Żyrardów

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa mazowieckiego: Kantory Warszawa, Kantory Radom, Kantory Płock, Kantory Siedlce, Kantory Pruszków, Kantory Legionowo, Kantory Ostrołęka

 

Polecamy