Kantor, kantory wymiany walut Brzeg

Brzeg, jak sama nazwa wskazuje znajduje się nad brzegiem rzeki Odry. Miasto powstało w miejscu krzyżowania się drogi ku Morzu Bałtyckiemu oraz Via Regia, szlaku, który łączy wschód i zachód. O bogatej historii miasta świadczą liczne zabytki. Zamek książąt brzeskich, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, kościół św. Mikołaja czy renesansowy Ratusz, który wzbudza zachwyt u odwiedzających, to tylko nieliczne miejsca godne polecenia. Warto wspomnieć o Gimnazjum Piastowskim, Pomniku św. Trójcy, Bramie Odrzańskiej czy o stalowym moście kratownicowym przeniesionym do Brzegu z Fordon koło Bydgoszczy. Przez miasto przechodzi Szlak Polichromii Brzeskich skupiający się wokół gotyckiego malarstwa ściennego, a także wiele pieszych i rowerowych szlaków turystycznych.

Po dniu pełnym wrażeń, turyści mogą odpocząć korzystając z atrakcji krytej pływalni lub w pobliskich restauracjach i kawiarniach, gdzie zakosztują lokalnych przysmaków i słynnych brzeskich słodkości.

Miasto z roku na rok organizuje wiele imprez kulturalnych i festiwale, które nie tylko ściągają tu turystów z kraju, ale i ze świata. Międzynarodowy wydźwięk zyskał Festiwal Kultury Argentyńskiej „Magia Tanga”, który przyciąga niczym magnes miłośników tanga z całego globu. To sprawia, że kantory w Brzegu są na wagę złota, gdy do miasta zjeżdżają obcokrajowcy. Z myślą o nich powstało nasze zestawienie kantorów Brzeg, dzięki któremu z łatwością można zlokalizować placówki wymiany walut w krótkim czasie.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Baj. Kantor wymiany walut Długa 55 lok. 57 Brzeg
Joker sp.j. Kantor wymiany walut. Szczepaniak P. Mleczna 5 Brzeg
Pol Mariusz. Kantor wymiany walut Długa 2 Brzeg
„VICDAM” Jarosław Kaszuba Chocimska 3 lok. 6 Brzeg

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa opolskiego: Kantory Opole, Kantory Kędzierzyn-Koźle, Kantory Nysa, Kantory Brzeg, Kantory Kluczbork, Kantory Krapkowice, Kantory Strzelce Opolskie

 

Polecamy