Kantor, kantory wymiany walut Brzeg

Brzeg, jak sama nazwa wskazuje znajduje się nad brzegiem rzeki Odry. Miasto powstało w miejscu krzyżowania się drogi ku Morzu Bałtyckiemu oraz Via Regia, szlaku, który łączy wschód i zachód. O bogatej historii miasta świadczą liczne zabytki. Zamek książąt brzeskich, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, kościół św. Mikołaja czy renesansowy Ratusz, który wzbudza zachwyt u odwiedzających, to tylko nieliczne miejsca godne polecenia. Warto wspomnieć o Gimnazjum Piastowskim, Pomniku św. Trójcy, Bramie Odrzańskiej czy o stalowym moście kratownicowym przeniesionym do Brzegu z Fordon koło Bydgoszczy. Przez miasto przechodzi Szlak Polichromii Brzeskich skupiający się wokół gotyckiego malarstwa ściennego, a także wiele pieszych i rowerowych szlaków turystycznych.

Po dniu pełnym wrażeń, turyści mogą odpocząć korzystając z atrakcji krytej pływalni lub w pobliskich restauracjach i kawiarniach, gdzie zakosztują lokalnych przysmaków i słynnych brzeskich słodkości.

Miasto z roku na rok organizuje wiele imprez kulturalnych i festiwale, które nie tylko ściągają tu turystów z kraju, ale i ze świata. Międzynarodowy wydźwięk zyskał Festiwal Kultury Argentyńskiej „Magia Tanga”, który przyciąga niczym magnes miłośników tanga z całego globu. To sprawia, że kantory w Brzegu są na wagę złota, gdy do miasta zjeżdżają obcokrajowcy. Z myślą o nich powstało nasze zestawienie kantorów Brzeg, dzięki któremu z łatwością można zlokalizować placówki wymiany walut w krótkim czasie.

Kantor, ulica, miasto
Baj. Kantor wymiany walut, Długa 55 lok. 57, Brzeg
Joker sp.j. Kantor wymiany walut. Szczepaniak P., Mleczna 5, Brzeg
Pol Mariusz. Kantor wymiany walut, Długa 2, Brzeg
„VICDAM” Jarosław Kaszuba, Chocimska 3 lok. 6, Brzeg

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa opolskiego: Kantory Opole, Kantory Kędzierzyn-Koźle, Kantory Nysa, Kantory Brzeg, Kantory Kluczbork, Kantory Krapkowice, Kantory Strzelce Opolskie

 

Polecamy