Kantor, kantory wymiany walut Kędzierzyn-Koźle

Podróżując po województwie opolskim, warto zatrzymać się na chwilę w miejscowości Kędzierzyn-Koźle. Mało osób wie, że nazwa ta funkcjonuje od lat siedemdziesiątych, gdyż wcześniej były to osobne miasta Kędzierzyn, Koźla, Kłodnicy i Sławięcic. Kolejną bardzo ciekawą informacją jest fakt, że w mieście znajduje się jeden z największych portów rzecznych w całej Polsce, gdyż przez Kędzierzyn-Koźle przepływa jedna z większych rzek kraju – Odra.

Warto wspomnieć również na temat infrastruktury miasta – dzielnice są porozdzielane lasami, łąkami czy nawet niekiedy polami. Miasto jest dobrze skomunikowane z innymi miastami regionu. Oprócz tradycyjnego transportu autobusowego i kolejowego znajdziemy tutaj także transport wodny, gdyż Kędzierzyn-Koźle leży na trasie Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Spacerując uliczkami miasta warto odwiedzić okoliczne zabytki. Na pewno trzeba zobaczyć Stare Miasto ze średniowieczną architekturą, pozostałości murów obronnych czy też zespół zamkowy z przełomów XIII-XIV wieku. Na uwagę zasługują także fortyfikacje „fryderycjańskie” Twierdzy Koźle, gdzie zachowały się fragmenty fortyfikacji.

W mieście znajdują się ośrodki sportowo rekreacyjne takie jak stadiony, korty tenisowe, hale widowiskowo-sportowe, kryta pływalnia, dwa baseny odkryte oraz lodowisko, które czynne jest w sezonie zimowym.

Miasto Kędzierzyn-Koźle to także ogromny przemysł chemiczny. Zlokalizowana jest tu siedziba Zakładów Azotowych oraz holding „Blachownia”. Liczni zagraniczni partnerzy przyjeżdżają do miasta, co z kolei spowodowało powstawanie sieci kantorów Kedzierzyn-Koźle.

Kantory Kędzierzyn-Koźle zlokalizowane są nie tylko w okolicach starego miasta, ale także na niektórych stacjach benzynowych. Jest to niewątpliwe ułatwienie dla wszystkich turystów podróżujących samochodami, gdyż w jednym miejscu mogą załatwić klika spraw.

Kantor, ulica, miasto
Anna Pawlik Pośrednictwo Finansowe, Bławatków 2C lok. 9, Kędzierzyn-Koźle
Kobeluch M. Kantor wymiany walut. Skup, sprzedaż, Głowackiego 16, Kędzierzyn-Koźle
Marek Permus”Kantor Wymiany Walut”, Głowackiego 1, Kędzierzyn-Koźle
Piekarz Ryszard. Kantor wymiany walut, Wojska Polskiego 1, Kędzierzyn-Koźle
Samson. FHU, Józefa Wieczorka 7A lok. 7, Kędzierzyn-Koźle

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa opolskiego: Kantory Opole, Kantory Kędzierzyn-Koźle, Kantory Nysa, Kantory Brzeg, Kantory Kluczbork, Kantory Krapkowice, Kantory Strzelce Opolskie

 

Polecamy