Kantor, kantory wymiany walut Krapkowice

Krapkowice, miasto województwa opolskiego, swoją historię ma związaną głównie z Górnym Śląskiem. Nazwa miasta jest nazwą patronimiczną, co oznacza, że wywodzi się ona z rodu, który tutaj zamieszkiwał, a mianowicie Chrapkowiczów. Inna teoria upatruje pochodzenie nazwy od „krzepy” oznaczającej siłę fizyczną, która pierwotnie została zgermanizowana, a po II wojnie światowej spolonizowana.

W Krapkowicach znajduje się zamek wraz z dziedzińcem, a także fragment murów obronnych. Znajdziemy tu wieżę bramy Górnej i ruinę wieży wodnej. Znajduje się tutaj także mogiła powstańców śląskich, cmentarz żydowski oraz grób sapera Stanisława Bączka. Na atrakcyjność miasta wpływa fakt, że przecinał je szlak bursztynowy.

Z bardziej nowoczesnych budynków dumnie prezentuje się Galeria „Centrum”. Skupiają się tutaj usługi różnego typu. W Krapkowicach działa kilka kantorów Krapkowice, które ułatwiają mieszkańcom wymianę pieniędzy w przypadku, gdy pojawia się wizja wyjazdu zagranicznego. Aby nie szukać na oślep kantorów w Krapkowicach, można zajrzeć do bazy zawierających wszystkie punkty walutowe.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Aga. Kantor wymiany walut. Zwadło G. 3 Maja 44 Krapkowice
Euro. Kantor wymiany walut Drzymały 1 Krapkowice
Kantor wymiany walut Opolska 17 Krapkowice
Kantor wymiany walut ks. Koziołka 46 Krapkowice
Maria Fornek Basztowa 8 Krapkowice
Saxo Sp. z o.o. w Organizacji. Prudnicka 29 Krapkowice

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa opolskiego: Kantory Opole, Kantory Kędzierzyn-Koźle, Kantory Nysa, Kantory Brzeg, Kantory Kluczbork, Kantory Krapkowice, Kantory Strzelce Opolskie

 

Polecamy