Kantor, kantory wymiany walut Olesno

Olesno leży nad rzeką Stobrawą. Nazwa miasta najprawdopodobniej pochodzi od drzewa – olchy lub nazwy lasu, jednak jak podaje legenda nazwa miała pochodzić od polskiego zawołania „o lesno!”. Bez względu na to, co przyczyniło się do powstania nazwy Olesna, niewątpliwie warto tutaj zajrzeć choć na jeden dzień. W mieście nie brakuje zabytków. Znajduje się tutaj kościół pw. św. Michała, wikarówka, kościół odpustowy pw. św. Anny, kościół ewangelicki, kaplica św. Franciszka z Asyżu, cmentarz żydowski, ratusz, mury obronne, a także pozostałości zespołu dworskiego oraz dwie synagogi.

Przez Olesno przebiega kilka szlaków komunikacyjnych, co znacznie ułatwia dotarcie do miasta. Przebiega tu również droga krajowa oraz trzy drogi wojewódzkie. W mieście mieści się stacja kolejowa Olesno Śląskie, a także dworzec autobusowy i lądowisko sanitarne.

W centrum miasta umiejscowione są kantory Olesno, w których każdy, kto uwielbia zagraniczne podróże może o dowolnej porze wymienić pieniądze. Odnalezienie kantorów w Oleśnie będzie znacznie łatwiejsze, jeżeli skorzystacie z zestawienia punktów walutowych, które prezentujemy na naszej stronie.

Kantor, ulica, miasto
Bobowska Katarzyna Firma Handlowo Usługowo, Rynek 15, Olesno
Bobowski Waldemar „AGOSTINA”, Rynek 24, Olesno
Sold. Kantor wymiany walut, Lompy 6, Olesno

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa opolskiego: Kantory Opole, Kantory Kędzierzyn-Koźle, Kantory Nysa, Kantory Brzeg, Kantory Kluczbork, Kantory Krapkowice, Kantory Strzelce Opolskie

 

Polecamy