Kantor, kantory wymiany walut Strzelce Opolskie

Na Wyżynie Śląskiej położone jest miasto powiatowe Strzelce Opolskie. Jak wskazuje drugi człon nazwy, miejscowość zlokalizowana jest w województwie opolskich. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z pobliskimi i bardziej odległymi miejscowościami, a to dzięki autostradzie A4, która przebiega przez jego terytorium.

Miasto rozwijało się z osady targowej. Z czasem została ona przekształcona w miasto, a także wszczęto budowę zamku myśliwskiego i murów obronnych. Spośród wielu budowli, które powstawały w Strzelcach Opolskich na przestrzeni wieków, do naszych czasów zachowały się ruiny zamku książąt piastowskich, baszta, która obecnie pełni funkcję dzwonnicy kościelnej, rynek z ratuszem, kościół św. Barbary z połowy XVII w., a także browar.

Spośród ciekawostek należy wspomnieć, że w mieście znajduje się w dalszym ciągu czynny kamieniołom wapieni środkowotriasowych.

Strzelce Opolskie współpracują z kilkoma miastami zagranicznymi, wśród których przodują miejscowości niemieckie. Miało to wpływ na wymianę euro w tutejszych kantorach Strzelce Opolskie, gdzie zwłaszcza tej waluty nie może zabraknąć. Zawsze jednak warto skontaktować się telefonicznie i dopytać w kantorach w Strzelcach Opolskich czy są w posiadaniu wystarczającej ilości waluty. Numer kontaktowy znajdziecie w naszej bazie.

Kantor, ulica, miasto
Hazard. Kantor wymiany walut. Ciupik J., Dąbrowskiego 2, Strzelce Opolskie
Kantor wymiany walut, Marka Prawego 7, Strzelce Opolskie
Orbis. Agencja, Rynek 11, Strzelce Opolskie
Złota Marka. Kantor wymiany walut. Janczak U., ks. Wajdy 1, Strzelce Opolskie

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa opolskiego: Kantory Opole, Kantory Kędzierzyn-Koźle, Kantory Nysa, Kantory Brzeg, Kantory Kluczbork, Kantory Krapkowice, Kantory Strzelce Opolskie

 

Polecamy