Kantor, kantory wymiany walut Strzelce Opolskie

Na Wyżynie Śląskiej położone jest miasto powiatowe Strzelce Opolskie. Jak wskazuje drugi człon nazwy, miejscowość zlokalizowana jest w województwie opolskich. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z pobliskimi i bardziej odległymi miejscowościami, a to dzięki autostradzie A4, która przebiega przez jego terytorium.

Miasto rozwijało się z osady targowej. Z czasem została ona przekształcona w miasto, a także wszczęto budowę zamku myśliwskiego i murów obronnych. Spośród wielu budowli, które powstawały w Strzelcach Opolskich na przestrzeni wieków, do naszych czasów zachowały się ruiny zamku książąt piastowskich, baszta, która obecnie pełni funkcję dzwonnicy kościelnej, rynek z ratuszem, kościół św. Barbary z połowy XVII w., a także browar.

Spośród ciekawostek należy wspomnieć, że w mieście znajduje się w dalszym ciągu czynny kamieniołom wapieni środkowotriasowych.

Strzelce Opolskie współpracują z kilkoma miastami zagranicznymi, wśród których przodują miejscowości niemieckie. Miało to wpływ na wymianę euro w tutejszych kantorach Strzelce Opolskie, gdzie zwłaszcza tej waluty nie może zabraknąć. Zawsze jednak warto skontaktować się telefonicznie i dopytać w kantorach w Strzelcach Opolskich czy są w posiadaniu wystarczającej ilości waluty. Numer kontaktowy znajdziecie w naszej bazie.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Hazard. Kantor wymiany walut. Ciupik J. Dąbrowskiego 2 Strzelce Opolskie
Kantor wymiany walut Marka Prawego 7 Strzelce Opolskie
Orbis. Agencja Rynek 11 Strzelce Opolskie
Złota Marka. Kantor wymiany walut. Janczak U. ks. Wajdy 1 Strzelce Opolskie

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa opolskiego: Kantory Opole, Kantory Kędzierzyn-Koźle, Kantory Nysa, Kantory Brzeg, Kantory Kluczbork, Kantory Krapkowice, Kantory Strzelce Opolskie

 

Polecamy