Kantor, kantory wymiany walut Leżajsk

Większość osób kojarzy miasto Leżajsk wyłącznie w żółtym trunkiem z pianką. I słusznie, miasto słynie z produkcji piwa. Niewiele osób jednak wie, gdzie tak naprawdę znajduje się ta miejscowość.

Leżajsk położony jest w dolinie Sanu w północnej części Podkarpacia. Nazwa miasta prawdopodobnie wzięła swój początek od plemienia Lędzian, które zasiedlało te tereny. Miasto na przestrzeni wieków miało wiele wzlotów i upadków. Zostało dotkliwie doświadczone wieloma pożarami, powodzią, najazdem Szwedów, Węgrów i Tatarów, a także wielu epidemii i nieurodzaju.

Spośród miejsc, które warto zobaczyć w Leżajsku poza niesamowitymi widokami, są Dwór Starościński, w którym znajduje się Muzeum Ziemi Leżajskiej, ratusz z wieżą obronną, a także kościół parafialny św. Trójcy. Na uwagę zasługują leżajskie organy znajdujące się w Bazylice Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Leżajsku.

Za pozostałe atrakcje zlokalizowane w mieście zapłacimy wyłącznie polską walutą. Obcokrajowcy w pierwszej kolejności powinni udać się do kantorów w Leżajsku, w celu nabycia odpowiedniej waluty. Z pomocom przyjdzie im baza kantorów Leżajsk, w której nie tylko znajdują się adresy placówek, ale również godziny ich otwarcia.

Kantor, ulica, miasto
Euro Standart Sp. z o.o., Franciszkańska 1, Leżajsk
Kantor wymiany walut, Mickiewicza 11, Leżajsk
Naklik24.pl Sp. z o.o., Spółdzielcza 8, Leżajsk
Półtorak Marian. Kantor wymiany walut, Mickiewicza 66, Leżajsk

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa podkarpackiego: Kantory Rzeszów, Kantory Przemyśl, Kantory Stalowa Wola, Kantory Mielec, Kantory Tarnobrzeg, Kantory Krosno, Kantory Dębica

 

Polecamy