Kantor, kantory wymiany walut Mielec

Mielec to miasto położone w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej jest jednym z większych ośrodków przemysłowych na terenie Małopolski. Niestety Mielec znajduje się w pobliżu rzeki Wisłoka, co odbiło się w przeszłości licznymi podtopieniami czy nawet powodziami miasta. Każdy kto słyszał nazwę tej miejscowości od razu skojarzy ją z zakładami lotniczymi. To tutaj powstawały najlepsze samoloty polskiej konstrukcji jak PZL.37 Łoś, czy PZL TS-11 Iskra – samolot odrzutowy służący do celów szkolno-treningowych polskiej armii. Obecnie w mieleckich zakładach lotniczych produkowany jest śmigłowiec S-70i Black Hawk m.in. dla amerykańskiej armii. Z innych ciekawostek tego miasta należy wspomnieć,  iż produkowano tutaj polską konstrukcję małego samochodu Mikrus, czy małoseryjnego auta Leopard. Obecnie z przemysłu motorowego w dalszym ciągu produkowane są wózki golfowe i użytkowe Melex czy podzespoły do produkcji samochodów dla dużych koncernów.

Mielec to także zabytki, które wpisane są do rejestru zabytków. Z większych atrakcji turystycznych z pewnością warto wspomnieć o bazylice pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty z 1526, dworku Suchorzewskich z początku XIX, zespół pałacowy Oborskich czy liczne kamienice. Niestety nie zachował się Zamek Mieleckich z XV wieku, który został zniszczony przez Szwedów.

W mieście znajdziemy również muzea i parki, w których to możemy poszukać 28 rzeźb plenerowych.

Mielec przyciąga zagranicznych inwestorów dzięki swej atrakcyjności i położeniu. W związku z tym w mieście bez trudu znajdziemy liczne kantory, w których obcokrajowcy będą mogli wymienić swoją walutę. Kantory Mielec przydadzą się także wieczorami, gdy będziemy chcieli zapłacić w restauracji, zwłaszcza że niektóre z nich są otwarte 24h.

Kantor, ulica, miasto
Dortal. Kantor wymiany walut, Rynek 23, Mielec
FHU „PROGRESS” Paweł Bińkowski, al. Niepodległości 2 lok. 1, Mielec
Hoszowski Janusz. Kantor wymiany walut, al. Niepodległości 2 lok. 1, Mielec
Jajkiewicz Bartosz. Kantor wymiany walut, Dworcowa 4 lok. 26, Mielec
Kantor wymiany walut, 3 Maja 2a, Mielec
Kantor wymiany walut, al. Niepodległości 2 lok. 9, Mielec

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa podkarpackiego: Kantory Rzeszów, Kantory Przemyśl, Kantory Stalowa Wola, Kantory Mielec, Kantory Tarnobrzeg, Kantory Krosno, Kantory Dębica

 

Polecamy