Kantor, kantory wymiany walut Ropczyce

Ropczyce to malownicza miejscowość województwa podkarpackiego. Znajduje się na granicy Pradoliny Podkarpackiej oraz Podgórza Strzyżowskiego. Wielopolka to rzeka, która przepływa przez to miasto. Niegdyś osada, która dała podwaliny pod dzisiejsze miasto, rozwijała się głównie dzięki rzemiosłu i handlu. W trakcie wojen miasto zostało spustoszone przez obce wojska.

Obecny układ architektoniczny miasta koncentruje się wzdłuż dwóch głównych dróg przebiegających przez Ropczyce. Nie oznacza to, że w mieście nie znajduje się śródmieście z rynkiem. Co więcej  znajdują się tutaj również planty. Większość miasta to jednak przewaga domków jednorodzinnych oraz rolnicze pola. Zabytków również nie uświadczymy za wiele i praktycznie wszystkie oscylują wokół budowli sakralnych tj.: Kościół Przedramienia Pańskiego, Sanktuarium matki Bożej Królowej Rodzin, Kapliczka św. Jana Nepomucena, cmentarz żydowski oraz drewniany dom z XIX w.

Znacznie bardziej atrakcyjna jest tutaj baza sportowa i rekreacyjna. W Ropczycach działa wiele klubów sportowych zlokalizowanych przy krytej pływalni czy hali widowiskowo-sportowej. Spacerowicze mogą zachwycać się walorami przyrody w Rezerwacie przyrody Szwajcaria Ropczycka lub przechadzając się po tutejszych plantach lub deptaku.

Osoby, które z Ropczyc wybierają się w podróż zagraniczną mogą na miejscu wymienić pieniądze w kantorach Ropczyce. Pełny spis kantorów w Ropczycach, a także godziny otwarcia tych placówek podajemy na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, Rynek 7, Ropczyce
Stasiowski Wacław. Kantor wymiany walut, Kościuszki 6, Ropczyce

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa podkarpackiego: Kantory Rzeszów, Kantory Przemyśl, Kantory Stalowa Wola, Kantory Mielec, Kantory Tarnobrzeg, Kantory Krosno, Kantory Dębica

 

Polecamy