Kantor, kantory wymiany walut Augustów

O „Augustowskich nocach” śpiewała Maria Koterbska i niezaprzeczalnie jest to kwintesencja miasta od strony walorów przyrodniczych. Augustów bowiem otoczony jest Puszczą Augustowską oraz dziewięcioma jeziorami, które sprawiają, że miasto zyskuje miano wodnej stolicy w tej części kraju.

Jak głosi legenda, Zygmunt II August zabłądził tutaj podczas polowania, a schronienia udzielił mu ubogi rybak. Upamiętniając przygodę króla, założono tu miasto Augustów.

Obecnie miasto przyciąga turystów, którzy chcą wybrać się na rejs statkiem, pożeglować, wypróbować swoich umiejętności na nartach wodnych, a także oddać się łowieniu ryb. Na brak atrakcji nie mogą narzekać miłośnicy jazdy konnej, rowerowej i pieszych wycieczek. Koniecznie jednak trzeba przepłynąć się szlakiem kajakowym po Czarnej Hańczy i Kanale Augustowskim.

Tutejsze sanatoria i spa zapraszają na kąpiele i okłady z borowiny, w których złoża obfitują tutejsze tereny. Znajduje się tutaj również wiele ośrodków oferujących turnusy odchudzająco-lecznicze.

Skupiając się na walorach przyrodniczych nie można ominąć walorów architektonicznych Rynku Zygmunta Augusta z eklektycznymi kamienicami czy Muzeum Historii Kanału Augustowskiego. Ze względu na duży rozwój turystyczny w mieście znajdują się kantory Augustów, które umożliwiają cudzoziemcom wymianę własnej waluty na tutejszą. Aktualny spis kantorów w Augustowie znajdziecie na naszej stronie.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
Franko Mirosław. Kantor wymiany walut 3 Maja 15 Augustów
Kantor Wymiany Walut Maria Zadworna 3 Maja 28 Augustów
Kantor Wymiany Walut Mirosław Franko Konwaliowa 22 Augustów
Tylman T. Kantor wymiany walut Młyńska 6 Augustów
Wielgat Maria Jadwiga Kantory Wymiany Walut Młyńska 2 Augustów

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa podlaskiego: Kantory Białystok, Kantory Suwałki, Kantory Łomża, Kantory Augustów, Kantory Bielsk Podlaski, Kantory Zambrów, Kantory Grajewo

 

Polecamy