Kantor, kantory wymiany walut Augustów

O „Augustowskich nocach” śpiewała Maria Koterbska i niezaprzeczalnie jest to kwintesencja miasta od strony walorów przyrodniczych. Augustów bowiem otoczony jest Puszczą Augustowską oraz dziewięcioma jeziorami, które sprawiają, że miasto zyskuje miano wodnej stolicy w tej części kraju.

Jak głosi legenda, Zygmunt II August zabłądził tutaj podczas polowania, a schronienia udzielił mu ubogi rybak. Upamiętniając przygodę króla, założono tu miasto Augustów.

Obecnie miasto przyciąga turystów, którzy chcą wybrać się na rejs statkiem, pożeglować, wypróbować swoich umiejętności na nartach wodnych, a także oddać się łowieniu ryb. Na brak atrakcji nie mogą narzekać miłośnicy jazdy konnej, rowerowej i pieszych wycieczek. Koniecznie jednak trzeba przepłynąć się szlakiem kajakowym po Czarnej Hańczy i Kanale Augustowskim.

Tutejsze sanatoria i spa zapraszają na kąpiele i okłady z borowiny, w których złoża obfitują tutejsze tereny. Znajduje się tutaj również wiele ośrodków oferujących turnusy odchudzająco-lecznicze.

Skupiając się na walorach przyrodniczych nie można ominąć walorów architektonicznych Rynku Zygmunta Augusta z eklektycznymi kamienicami czy Muzeum Historii Kanału Augustowskiego. Ze względu na duży rozwój turystyczny w mieście znajdują się kantory Augustów, które umożliwiają cudzoziemcom wymianę własnej waluty na tutejszą. Aktualny spis kantorów w Augustowie znajdziecie na naszej stronie.

Kantor, ulica, miasto
Franko Mirosław. Kantor wymiany walut, 3 Maja 15, Augustów
Kantor Wymiany Walut Maria Zadworna, 3 Maja 28, Augustów
Kantor Wymiany Walut Mirosław Franko, Konwaliowa 22, Augustów
Tylman T. Kantor wymiany walut, Młyńska 6, Augustów
Wielgat Maria Jadwiga Kantory Wymiany Walut, Młyńska 2, Augustów

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa podlaskiego: Kantory Białystok, Kantory Suwałki, Kantory Łomża, Kantory Augustów, Kantory Bielsk Podlaski, Kantory Zambrów, Kantory Grajewo

 

Polecamy