Kantor, kantory wymiany walut Kolno

Miasto Kolno położone jest na Wysoczyźnie Kolneńskiej. Obecnie miasto przynależy do województwa podlaskiego. Pierwsze wzmianki o mieście datowane są na XV wiek. Kolno przynależało do książąt mazowieckich, i w tym samym wieku otrzymało prawa miejskie. Początkowo gród znajdował się nad rzeką Pisą, w XV w. zostało przeniesione nad rzeczkę Łabnę. Było to spowodowane wzrostem mieszkańców na tutejszych terenach. Wiek później w Kolnie nastąpił rozkwit, spowodowany głównie przez wzrost znaczenia handlu i rzemiosła.

Kolejne wieki przyniosły zniszczenia miasta – insurekcja kościuszkowska, I wojna światowa, okupacja niemiecka. Mimo to, w mieście zachowało się kilka zabytków, które chętnie przyjeżdżają oglądać turyści. Należą do nich kościół parafialny pw. św. Anny, synagoga, cmentarza, a także sam średniowieczny układ urbanistyczny.

Spędzając czas w Kolnie z pewnością natkniemy się na kantory Kolno, w których każdy zagraniczny turysta, lub każdy, kto wybiera się w podróż zagraniczną będzie mógł dokonać zakupu lub sprzedaży wybranej przez siebie waluty. Dokładny spis kantorów w Kolnie umieściliśmy na naszej stronie, aby uprościć poszukiwania tych placówek.

Kantor, ulica, miasto
Kantor Sokołowski, pl. Wolności 17, Kolno
Magda. Kantor wymiany walut. Filipkowska M., pl. Wolności 14, Kolno

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa podlaskiego: Kantory Białystok, Kantory Suwałki, Kantory Łomża, Kantory Augustów, Kantory Bielsk Podlaski, Kantory Zambrów, Kantory Grajewo

 

Polecamy