Kantor, kantory wymiany walut Sokółka

Sokółka na początku swojej historii była wsią koronną, i jak nie trudno się domyśleć co było zajęciem tutejszych mieszkańców, a mianowicie hodowla sokołów, co przyczyniło się do powstania nazwy miejscowości. W XVII w. mieszkający na tych terenach Żydzi zostali zmuszeni do opuszczenia miasta, a mieszkańcom zabroniono, pod karą grzywny, wynajmować im domów, ani ich gościć pod swoim dachem. Mogli oni odwiedzać miasto jedynie w dni jarmarczne i handlowe. Pod koniec wieku otrzymali oni przywilej wolnego handlu nadany przez Augusta II.

Z zachowanych zabytków pozostały przedwojenne kamienice, drewniana plebania prawosławna, cerkiew św. Aleksandra Newskiego, kościół św. Antoniego, zabytkowa kapliczka oraz prawosławna kaplica cmentarna św. Męczennicy Pawły. Turyści po obejrzeniu obiektów zabytkowych i kulturalnych mogą udać się szlakami turystycznymi przebiegającymi przez miasto. Znajdują się tutaj m.in. Szlak Rękodzieła Ludowego oraz Szlak Tatarski.

W Sokółce cyklicznie odbywają się miejskie imprezy takie jak: Dni Sokółki, Wielkie Grillowanie z Kurczakiem, Pożegnanie Lata czy Rodzinny Festyn Dobroczynny. Każdy, kto tutaj zawita, może skorzystać z oferty tutejszych hoteli i restauracji, a osoby, które jednocześnie planują wyjazd za granicę w kantorach w Sokółce mogą wymienić pieniądze po dogodnym kursie i wyruszyć w dalszą podróż.

Kantor, ulica, miasto
Oniśko Aleksy. Kantor wymiany walut, marsz. Piłsudskiego 4/3, Sokółka
Raube Anna. Kantor wymiany walut, Białostocka 126, Sokółka
Sołub Robert. Kantor wymiany walut, Broniewskiego 2a, Sokółka

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa podlaskiego: Kantory Białystok, Kantory Suwałki, Kantory Łomża, Kantory Augustów, Kantory Bielsk Podlaski, Kantory Zambrów, Kantory Grajewo

 

Polecamy