Kantor, kantory wymiany walut Rumia

Podróżując po województwie pomorskim, warto zatrzymać się w miejscowości Rumia. Miasto to razem z Wejherowem i Redą tworzy zespół trzech miast zwany Małym Trójmiastem Kaszubskim. Pochodzenie Rumii datuje się na pierwszą połowę XIII wieku, a według wykopalisk, możliwe jest że osada na bazie której powstało miasto, była już tutaj ok V w. p.n.e. Ciekawostką miast jest fakt, że przed wojną istniało tutaj lotnisko cywilne oraz ośrodek szkoleniowy. Lądowały tutaj m.in. samoloty PZL-5. Istniały połączenia lotnicze nawet z Kopenhagą i Wenecją Niestety czasy II wojny światowej nie były przychylne dla obiektu. Wprawdzie lotnisko działało jeszcze podczas wojny, ale pod jej koniec zostało doszczętnie zniszczone i po wojnie nie podjęto się już jego odbudowy. To samo tyczy się zabytków miasta. Większość została zniszczona w czasie walk, a z najciekawszych to 200-letni piętrowy dworek z przełomu XVIII/XIX wieku czy cmentarz rzymsko-katolicki ze starymi mogiłami oraz obiekty sakralne i kościoły.

Rumia może pochwalić się kilkoma zakładami przemysłowymi. Są tutaj m.in. Fabryka Kotłów FAKO SA w Janowie, Fabryka Urządzeń Okrętowych „Rumia” w Zagórzu (wchodzi w skład grupy Stoczni Remontowej w Gdańsku), Fabryka Mebli Tapicerowanych „Meblomak” w Janowie czy Fabryka Nici „Amanda” w Janowie.

Turyści podróżujący na wybrzeże mogą zatrzymać się w mieście aby wymienić walutę w kantorze Rumia. Warto to zrobić tutaj, gdyż z pewnością będą korzystniejsze kursy. Fakt, iż miasto leży na szlaku drogowym do Bałtyku, powoduje że kantory w Rumii, są zlokalizowane przy głównych ulicach miasta. Z pewnością łatwo je znaleźć.

Kantor, ulica, miasto
Green Sp. z o.o. Kantory wymiany walut, Grunwaldzka 108, Rumia
Papierkowski Jacek. Kantor wymiany walut, Sobieskiego 14a lok. 2a, Rumia
Promes. Kantor wymiany walut, Dąbrowskiego 20, Rumia

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa pomorskiego: Kantory Gdańsk, Kantory Gdynia, Kantory Słupsk, Kantory Tczew, Kantory Wejherowo, Kantory Starogard Gdański, Kantory Rumia

 

Polecamy