Kantor, kantory wymiany walut Starogard Gdański

Leżące nad rzeką Wierzycą na Pojezierzu Starogardzkim, Starogard Gdański, jest stolicą i centrum nadwiślańsko-pomorskiego regionu Kociewie. To jedno z najstarszych miast na Pomorzu. Starogard Gdański jest niewielkim miastem położonym w południowej części województwa pomorskiego, a jego historia sięga końca XII wieku, kiedy to pierwszy raz udokumentowano nazwę miasta. Pod koniec XV wieku miasto spustoszył wielki pożar, podczas którego spłonęła prawie połowa Starogardu. Z kolei w czasie potopu szwedzkiego było ono okupowane przez Szwedów, a w czasach rozbiorów przejęte było przez Prusy. Okres II wojny światowej też nie okazał się łaskawy dla miasta, gdyż przez cały jej okres było zajmowane przez Niemców.

W związku z bogatą historią miasta na turystów czekają nie lada atrakcje. Można tutaj zobaczyć mury obronne i baszty pochodzące z XV wieku. Zachowały się także 4 baszty otwarte dla zwiedzających oraz liczne świątynie razem z gotyckim kościołem farnym z XIV wieku. Starogard Gdański może także pochwalić się Pałacem Wiechertów wraz z zespołem młynów oraz Ratusz staromiejski z XVIII/XIX wieku. Dla miłośników kamienic, warty zobaczenia jest rynek miasta, które posadowiono na średniowiecznych fundamentach. Większość miasta zdobi pruska zabudowa z czasów rozbiorów.

Na zgłodniałych turystów czekają liczne restauracje z lokalnymi przysmakami. Natomiast zagraniczni turyści nie muszą martwić się o wymianę gotówki przed podróżą. Starogard Gdański ma dobrze rozbudowaną sieć kantorów Starogard Gdański. Większość z nich dysponuje dogodnym kursem oraz możliwością wymiany większości walut. Kantory w Starogardzie Gdańskim to także gratka dla podróżujących, gdyż mogą w spokoju i bez kolejek wymienić walutę przed wjazdem w kurorty wypoczynkowe znajdujące się nad Bałtykiem.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
A.M.P. Kantor wymiany walut Spichrzowa 10 Starogard Gdański
Eldorado. Kantor wymiany walut Hallera 9 Starogard Gdański
Kantor Wymiany Walut Grzegorz Miętki Rynek 16 Starogard Gdański
Promes Sp. z o.o. PUPH Kanałowa 1 Starogard Gdański
Sobecki Marek Rynek 36 Starogard Gdański
Sobecki Marek. Kantor wymiany walut al. Niepodległości 2a Starogard Gdański

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa pomorskiego: Kantory Gdańsk, Kantory Gdynia, Kantory Słupsk, Kantory Tczew, Kantory Wejherowo, Kantory Starogard Gdański, Kantory Rumia

 

Polecamy