Kantor, kantory wymiany walut Starogard Gdański

Leżące nad rzeką Wierzycą na Pojezierzu Starogardzkim, Starogard Gdański, jest stolicą i centrum nadwiślańsko-pomorskiego regionu Kociewie. To jedno z najstarszych miast na Pomorzu. Starogard Gdański jest niewielkim miastem położonym w południowej części województwa pomorskiego, a jego historia sięga końca XII wieku, kiedy to pierwszy raz udokumentowano nazwę miasta. Pod koniec XV wieku miasto spustoszył wielki pożar, podczas którego spłonęła prawie połowa Starogardu. Z kolei w czasie potopu szwedzkiego było ono okupowane przez Szwedów, a w czasach rozbiorów przejęte było przez Prusy. Okres II wojny światowej też nie okazał się łaskawy dla miasta, gdyż przez cały jej okres było zajmowane przez Niemców.

W związku z bogatą historią miasta na turystów czekają nie lada atrakcje. Można tutaj zobaczyć mury obronne i baszty pochodzące z XV wieku. Zachowały się także 4 baszty otwarte dla zwiedzających oraz liczne świątynie razem z gotyckim kościołem farnym z XIV wieku. Starogard Gdański może także pochwalić się Pałacem Wiechertów wraz z zespołem młynów oraz Ratusz staromiejski z XVIII/XIX wieku. Dla miłośników kamienic, warty zobaczenia jest rynek miasta, które posadowiono na średniowiecznych fundamentach. Większość miasta zdobi pruska zabudowa z czasów rozbiorów.

Na zgłodniałych turystów czekają liczne restauracje z lokalnymi przysmakami. Natomiast zagraniczni turyści nie muszą martwić się o wymianę gotówki przed podróżą. Starogard Gdański ma dobrze rozbudowaną sieć kantorów Starogard Gdański. Większość z nich dysponuje dogodnym kursem oraz możliwością wymiany większości walut. Kantory w Starogardzie Gdańskim to także gratka dla podróżujących, gdyż mogą w spokoju i bez kolejek wymienić walutę przed wjazdem w kurorty wypoczynkowe znajdujące się nad Bałtykiem.

Kantor, ulica, miasto
A.M.P. Kantor wymiany walut, Spichrzowa 10, Starogard Gdański
Eldorado. Kantor wymiany walut, Hallera 9, Starogard Gdański
Kantor Wymiany Walut Grzegorz Miętki, Rynek 16, Starogard Gdański
Promes Sp. z o.o. PUPH, Kanałowa 1, Starogard Gdański
Sobecki Marek, Rynek 36, Starogard Gdański
Sobecki Marek. Kantor wymiany walut, al. Niepodległości 2a, Starogard Gdański

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa pomorskiego: Kantory Gdańsk, Kantory Gdynia, Kantory Słupsk, Kantory Tczew, Kantory Wejherowo, Kantory Starogard Gdański, Kantory Rumia

 

Polecamy