Kantor, kantory wymiany walut Ustka

Nie każdy wie, co oznaczają symbole znajdujące się na herbach poszczególnych miast. Podobnie może być w przypadku Ustki, na herbie której znajduje się łódź i syrena. Tak naprawdę symbolizują one źródła, z których utrzymywali się tutejsi mieszkańcy. Srebrny trójmasztowiec z rozwiniętymi żaglami oznacza żeglugę handlową, syrena o złotych włosach, ogonie i ukoronowana złotą koroną oznacza kąpielisko, a trzymana przez nią ryba oznacza rybołówstwo.

Obecnie miasto rozwija się również pod względem turystycznym, co sprawia, że każdy może tutaj odpocząć i skorzystać z kąpieli zarówno morskich, jak i słonecznych. W mieście znajduje się kilka zabytków, między innymi kościół św. Mikołaja, który znajdował się w sercu dawnej wsi. Spacerując promenadą możemy powydziwiać XIX-wieczną zabudowę miasta.

Będąc w Ustce nie można nie skosztować tutejszego wyrobu ręcznie produkowanej Krówki Usteckiej, która sprzedawana jest w kilku okolicznych kawiarniach. Zagraniczni goście muszą wiedzieć, że zakupy dokonywane w mieście realizowane są wyłącznie w polskiej walucie i związku z tym konieczne będzie odwiedzenie kantorów w Ustce. Z naszym zestawieniem kantorów Ustka zarówno zagraniczni jak i polscy turyści odnajdą je w mig.

Kantor, ulica, miasto
Gunther Zbigniew. Kantor wymiany walut, Grunwaldzka 17, Ustka
Szofig. Kantor wymiany walut, Grunwaldzka 17, Ustka

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa pomorskiego: Kantory Gdańsk, Kantory Gdynia, Kantory Słupsk, Kantory Tczew, Kantory Wejherowo, Kantory Starogard Gdański, Kantory Rumia

 

Polecamy