Kantor, kantory wymiany walut Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny swego czasu były dwoma odrębnymi miastami, które w 1975 r zostały połączone w jedno – Leszczyny. W kolejnych latach miasto poszerzało się o kolejne gminy i sołectwa, co sprawiło, że kilkadziesiąt lat później nastąpiła zmiana nazwy miasta, która brzmi do dzisiaj tak samo.

Miasto w znacznej części należy do Kotliny Raciborsko-Oświęcimskiej na Płaskowyżu Rybnickim. Ze względu na położenie w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym występuje tutaj węgiel kamienny, sól kamienna oraz piasek budowlany, co miało duży wpływ na rozwój przemysłowy miasta.

Obecnie miasto Czerwonka-Leszczyny to także doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, bliskość Puszczy Pszczyńskiej, a także bogactwo ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych prowadzących przez Park Krajobrazowy „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” sprawia, że nie można narzekać na nudę. DO dyspozycji mieszkańców oraz przyjezdnych gości są również tutejsze baseny oraz obiekty sportowe. To wszystko sprawia, że wolny czas w mieście spędzimy w sposób aktywny.

Centrum miasta obfituje w urokliwe knajpki, kawiarnie i restauracje. Nie zabrakło tutaj również kantorów Czerwonka-Leszczyny oraz placówek bankowych, które pozwolą sfinalizować transakcje gotówkowe. Spis kantorów w Czerwonce-Leszczynach przygotowaliśmy na naszej stronie, z której dowiecie się również w jakich godzinach placówki są czynne.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut. Hamerlak B., Rynek 1, Czerwionka-Leszczyny
Tom Tomasz Kijko, Kolejowa 2 lok. 1, Czerwionka-Leszczyny

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy