Kantor, kantory wymiany walut Jastrzębie-Zdrój

Legenda głosi, że nazwa miejscowości Jastrzębie Zdrój wywodzi się od rycerza-zbójnika Ruchensteina, który niczym jastrząb, znienacka napadał na karawany kupieckie, które przejeżdżały szklakiem handlowym przez Bramę Morawską. Było to możliwe dzięki tutejszemu ukształtowaniu terenu bogatemu w wzgórza i liczne jary.

Obecnie, jedynie przy ul. Cieszyńskiej pozostały elementy takiego krajobrazu, w miejscu, gdzie znajduje się Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego. Do lat 90-tych Jastrzębie Zdrój było słynnym uzdrowiskiem, które przyciągało tłumy kuracjuszy do Parku Zdrojowego, a wszystko dzięki odkryciu solanki jodowo-bromowej. Niestety wraz z odkryciem węgla kamiennego i soli, miasto w miejsce uzdrowiska przekształciło się w ośrodek przemysłowy.

Miasto ze względu na górniczą i pouzdrowiskową historię charakteryzuje się zróżnicowaną architekturą, która z jednej strony łączy malownicze budynki posanatoryjne wraz z blokowiskami z wielkiej płyty wybudowane z myślą o górnikach i ich rodzinach.

Dobre kontakty z Czechami sprawiają, że miasto mimo wszystko nie narzeka na brak turystów. Kwitnie również wymiana walut w kantorach w Jastrzębiu Zdroju. Jeżeli potrzebujecie szybko zlokalizować poszczególne kantory w mieście, to znacznym ułatwieniem będzie dla Was nasza bogata baza punktów wymiany walut. Dysponujemy informacjami dotyczącymi adresu konkretnych kantorów Jastrzębie Zdrój, a także danymi kontaktowymi jak numer telefonu.

Kantor, ulica, miasto
Bem. Kantor wymiany walut. Bałkowski M., Niemczyk S., Harcerska 1b, Jastrzębie-Zdrój
Exchange Group Sp. z o.o., Podhalańska 26, Jastrzębie-Zdrój
Kloczkowski Adam. Kantor wymiany walut, al. marsz. Piłsudskiego 2, Jastrzębie-Zdrój
MM sp.j. Bromboszcz M., Spalik M., Władysława Jagiełły 3, Jastrzębie-Zdrój
Plus. Kantor wymiany walut, Arki Bożka 6, Jastrzębie-Zdrój
Wijas Alicja, Kościuszki 21, Jastrzębie-Zdrój

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy