Kantor, kantory wymiany walut Piekary Śląskie

W Piekarach Śląskich znajduje się wiele obszarów ciekawych pod wieloma względami przyrodniczymi. Do największych kompleksów leśnych zaliczamy Las Dioblinka i Lipka zasobnych w różne okazy fauny i flory. Zgoła odmienny krajobraz prezentują stawy w Kozłowej Górze, gdzie współgrają ze sobą środowiska wodne i lądowe. Na granicy miasta znajdują się Żabie Doły, które będą nie lada gratką dla ornitologów, którzy mogą obserwować tu takie okazy jak cyraneczki, ślepowrona, brzęczki czy łabędzia niemego.

Z pewnością niejednego turystę zaciekawi pochodzenie nazwy miasta. Istnieją dwie odmienne teorie, z których jedna głosi, że Piekary Śląskie swoją nazwę wywodzą od piekarzy wypiekających chleby na tych terenach w celu zaspokojenia potrzeb bytomskiego grodu książęcego. Druga teoria skupia się wokół pieczar i wydobyciu rud kruszconośnych zalegających w wierzchnich warstwach ziemi na tych terenach.

Bez względu co nas przyciąga do Piekar Śląskich, to z pewnością jest to miasto godne polecenia niejednemu turyście, który bogactwem fauny i flory, znajdzie tutaj również wiele zabytków i szlaków turystycznych. Ważnymi punktami na mapie miasta są również kantory Piekary Śląskie, które powstały w celu ułatwienia zagranicznych turystom posługiwanie się polską waluta w tutejszych sklepach, restauracjach i hotelach. Dokładny spis kantorów w Piekarach Śląskich tylko w naszej bazie. Serdecznie zapraszamy!

Kantor, ulica, miasto
Dorto. Kantor, lombard, kard. Wyszyńskiego 20, Piekary Śląskie
Euro s.c. Wyszogrodzki M., Romnicki M., Bytomska 164, Piekary Śląskie
Franielczyk, Manowski. Kantor wymiany walut sp.j., Górnicza 5, Piekary Śląskie
Kantor wymiany walut, Oświęcimska 98, Piekary Śląskie
Kantor wymiany walut, Bytomska 80, Piekary Śląskie
Papiernik Zdzisław. Kantor Wymiany Walut., Bytomska 133, Piekary Śląskie

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy