Kantor, kantory wymiany walut Pszczyna

Miasto Pszczyna wyrosło w miejscu, gdzie wiódł szlak kupiecki z Krakowa w kierunku południowej Europy. Dogodne usytuowanie do dziś działa na korzyść miasta i sprawia, ze miasto jest atrakcyjne zarówno dla turystów, jak i inwestorów, a wszystko to za sprawą usytuowania miasta pomiędzy Beskidami a Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym.

Najbardziej znanym obiektem w Pszczynie jest zamek. Obecnie znajduje się tutaj Muzeum Zamkowe udostępnione dla zwiedzających niemalże przez cały rok. Nieopodal usytuowane są Stajnie Książęce, w których trwają prace rewitalizacyjne. Natomiast w Zabytkowym Parku Pszczyńskim znajduje się Skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej, w której prowadzone są m.in. warsztaty zielarskie oraz rękodzielnicze. W tym samym parku natrafimy na Pokazową Zagrodę Żubrów, w której poza samymi żubrami możemy zobaczyć łosie i daniele, muflona, jelenia szlachetnego, dziki, a także ptactwo: bażanty, pawie, gęsi egipskie i inne. W niewielkiej odległości położony jest inny godny uwagi punkt na mapie Pszczyny – Muzeum Prasy Śląskiej, gdzie każdy będzie mógł wytłoczyć pamiątkowy druczek na tutejszej, zabytkowej prasie.

W Pszczynie możemy spotkać wielu turystów z Czech. Ze względu na bliskość granicy, nie zawsze obcokrajowcy decydują się na wymianę waluty w swoim kraju. To spowodowało rozwój kantorów w Pszczynie na większą skalę. Konkurencyjne kursy walut sprawiają, że zakup waluty może okazać się tutaj bardziej atrakcyjny. Jeżeli poszukujecie kantorów Pszczyna, z naszą bazą adresową i telefoniczną znajdziecie je z łatwością.

Kantor, ulica, miasto
Dybał Barbara FHU „LOMBARDON”, Dworcowa 32, Pszczyna
Kubik Aleksander. Kantor wymiany walut, Piastowska 14, Pszczyna

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy