Kantor, kantory wymiany walut Pyskowice

Rzeka Drama przepływa przez miejscowość Pyskowice. Dość specyfika nazwa miasta miała pochodzić od polskiej nazwy piasku, choć w tej kwestii jest wiele teorii. Pierwsze wzmianki o mieście pojawiają się w XIII w. Początkowo przynależało do księstwa bytomskiego, jednak na przestrzeni lat jego przynależność się zmieniała. Miasto padało ofiarą zarazy, pożarów, a także licznych grabieży i przechodziło z rak do rąk jako własność kolejnych zacnych rodzin.

Obecnie Pyskowice dzielą się na dwie części nową – Nowe Pyskowice oraz starą – Stare Pyskowice ew. Stara Bana. Mimo, że miasto miało burzliwą historię i ucierpiało w  wyniku wojen, to jednak na terenie miasta znajduje się kilka zabytków godnych uwagi. Należą do nich Stare Miasto, zabytkowa fontanna i domy umiejscowione w rynku, oczywiście ratusz i kościoły, m.in. św. Mikołaja, św. Stanisława czy kościół ewangelicko-Augsburski Apostołów Piotra i Pawła. Odwiedzając Pyskowice warto zajrzeć do skansenu taboru kolejowego, gdzie można podziwiać 37 lokomotyw, 26 parowych i 11 spalinowych, a także 20 wagonów towarowych.

W Pyskowicach nie zabrakło również kantorów Pyskowice, które są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szybko i bezproblemowo chcą wymienić pieniądze i udać się na wakacje, albo inna zagraniczną podróż. Zlokalizowanie kantorów w Pyskowicach nie jest trudne, tym bardzie, gdy odwiedzicie naszą bazę punktów walutowych.

Kantor, ulica, miasto
Kantor wymiany walut, kard. Wyszyńskiego 19, Pyskowice
Thomas-2 sp.j. Kantor wymiany walut, Armii Krajowej , Pyskowice

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy