Kantor, kantory wymiany walut Racibórz

Przez wieki polskie, niemieckie i czeskie tradycje krzyżowały się w Raciborzu, mieście z burzliwą historią. Dziś również jest to miasto, gdzie widoczne są pozostałości dawnych czasów, a i zagranicznych turystów z południowej i zachodniej granicy nie brakuje.

Na Zamku Piastowskim znajduje się kaplica pw. Św. Tomasza Kantuaryjskiego – perła śląskiego gotyku, natomiast w miejskim muzeum można podziwiać mumię Egipcjanki sprzed 2800 lat. Raciborska Baszta, dawniej wieża więzienna, być może do dziś straszy pojękiwaniami torturowanych tutaj nikczemników. Jak podaje legenda w XVII w. trafiła tu pierwsza czarownica zwana Pielweise.

Będąc w Raciborzu koniecznie trzeba odwiedzić Arboretum Bramy Morawskiej z „Zaczarowanym Ogrodem” i Mini Zoo. To malownicze, tętniące przyrodą miejsce w sam raz na popołudniowe spacery. Drugim godnym polecenia terenem zielonym jest Rezerwat Lężczok, gdzie poza stawem znajdziemy aleje zabytkowych drzew i lasu łęgowego, rzadko spotykanego w Polsce. Odpocząć na łonie natury możemy również w Parku Roth, zwanym niegdyś gondolowym. Warto także wybrać się na wycieczkę do granicznych meandrów Odry, które zachwycają ukształtowaniem koryta rzeki, bogactwem fauny i flory. Najlepiej dojechać tutaj rowerem, które wypożyczymy przy Raciborskim Centrum Informacji.

Z myślą o obcokrajowcach w mieście powstały kantory Racibórz. Najczęściej wymieniane są tutaj Euro i Czeska Korona ze względu na sentyment Niemców i Czechów do tego regionu. Dzięki turystyce i dużej liczebności zagranicznych turystów kantory w Raciborzu nie mogą narzekać na brak klientów. Ze swojej strony przygotowaliśmy zestawienie wszystkich punktów walutowych, aby każdy mógł je szybko i łatwo odnaleźć w razie potrzeby.

Nazwa Kantoru Ulica Miasto
FH Bogusława Dziedzioch Opawska 40 Racibórz
Kantor Polski S.A. Zielona 1 Racibórz
Kantor wymiany walut Opawska 21 lok. 3 Racibórz
Max pl. Targowy Racibórz
Max. Kantor wymiany walut Nowa 1 Racibórz
Max sp.j. Kantor Mickiewicza 19 lok. B Racibórz
Max sp.j. Kantor Szewska 5a Racibórz
Nad Odrą. Kantor Odrzańska 2 Racibórz
Sezam. Kantor wymiany walut Długa 6 lok. 3 Racibórz
Sikorski. FH. Kantor wymiany walut Wojska Polskiego 11 Racibórz
Sławomir Majchrzak Nowa 3 lok. 2 Racibórz

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy