Kantor, kantory wymiany walut Racibórz

Przez wieki polskie, niemieckie i czeskie tradycje krzyżowały się w Raciborzu, mieście z burzliwą historią. Dziś również jest to miasto, gdzie widoczne są pozostałości dawnych czasów, a i zagranicznych turystów z południowej i zachodniej granicy nie brakuje.

Na Zamku Piastowskim znajduje się kaplica pw. Św. Tomasza Kantuaryjskiego – perła śląskiego gotyku, natomiast w miejskim muzeum można podziwiać mumię Egipcjanki sprzed 2800 lat. Raciborska Baszta, dawniej wieża więzienna, być może do dziś straszy pojękiwaniami torturowanych tutaj nikczemników. Jak podaje legenda w XVII w. trafiła tu pierwsza czarownica zwana Pielweise.

Będąc w Raciborzu koniecznie trzeba odwiedzić Arboretum Bramy Morawskiej z „Zaczarowanym Ogrodem” i Mini Zoo. To malownicze, tętniące przyrodą miejsce w sam raz na popołudniowe spacery. Drugim godnym polecenia terenem zielonym jest Rezerwat Lężczok, gdzie poza stawem znajdziemy aleje zabytkowych drzew i lasu łęgowego, rzadko spotykanego w Polsce. Odpocząć na łonie natury możemy również w Parku Roth, zwanym niegdyś gondolowym. Warto także wybrać się na wycieczkę do granicznych meandrów Odry, które zachwycają ukształtowaniem koryta rzeki, bogactwem fauny i flory. Najlepiej dojechać tutaj rowerem, które wypożyczymy przy Raciborskim Centrum Informacji.

Z myślą o obcokrajowcach w mieście powstały kantory Racibórz. Najczęściej wymieniane są tutaj Euro i Czeska Korona ze względu na sentyment Niemców i Czechów do tego regionu. Dzięki turystyce i dużej liczebności zagranicznych turystów kantory w Raciborzu nie mogą narzekać na brak klientów. Ze swojej strony przygotowaliśmy zestawienie wszystkich punktów walutowych, aby każdy mógł je szybko i łatwo odnaleźć w razie potrzeby.

Kantor, ulica, miasto
FH Bogusława Dziedzioch, Opawska 40, Racibórz
Kantor Polski S.A., Zielona 1, Racibórz
Kantor wymiany walut, Opawska 21 lok. 3, Racibórz
Max, pl. Targowy , Racibórz
Max. Kantor wymiany walut, Nowa 1, Racibórz
Max sp.j. Kantor, Mickiewicza 19 lok. B, Racibórz
Max sp.j. Kantor, Szewska 5a, Racibórz
Nad Odrą. Kantor, Odrzańska 2, Racibórz
Sezam. Kantor wymiany walut, Długa 6 lok. 3, Racibórz
Sikorski. FH. Kantor wymiany walut, Wojska Polskiego 11, Racibórz
Sławomir Majchrzak, Nowa 3 lok. 2, Racibórz

Sprawdź kursy walut w innych kantorach województwa śląskiego: Kantory Katowice, Kantory Częstochowa, Kantory Sosnowiec, Kantory Gliwice, Kantory Zabrze, Kantory Bielsko-Biała, Kantory Bytom

 

Polecamy